יו"ר ישראל ביתנו הגיב הבוקר (ראשון) ל"חוק המצלמות" שמקדם ראש הממשלה בנימין נתניהו וטען כי מהלך החקיקה מתואם דווקא עם המפלגות הערביות בכנסת, במטרה לעודד הצבעה הן לרשימה המשותפת והן לליכוד. "יש תיאום מוחלט בין הרשימה המשותפת לליכוד", טען ליברמן במהלך סיור במעלה אדומים. עם זאת, הבטיח כי מפלגתו תצביע בעד החוק אם יעלה להצבעה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"ברור שלנתניהו, הסיפור של המצלמות הוא תחליף ל'ערבים נוהרים באוטובוסים לקלפיות'", הסביר ליברמן בעת הסיור. "וכמו שאז הוא רץ להתנצל מול הח"כים הערבים, ברור שבמקרה הזה יש תיאום מוחלט בין הרשימה המשותפת לליכוד, בין איימן עודה לנתניהו. שתי המפלגות האלו הן בעלי אינטרס עליון ללבות את השיח ולהתקוטט כל הזמן על נושא המצלמות. זוהי דוגמא קלאסית לשיתוף הפעולה בין שתי המפלגות, כפי שכתב נתן אשל".

למרות הטענה כי מדובר בספין של מפלגת השלטון, ליברמן אמר כי מפלגתו תתמוך בחוק, במידה ויעלה להצבעה במליאה בשבוע שנותר עד הבחירות. "אנחנו נתמוך בחוק המצלמות למרות שברור שהוא לא יעבור. ישראל ביתנו תתמוך", הבטיח.

בנוסף, התחייב ליברמן לחוקק "חוק הצבעת חובה", במסגרתו יחויבו אזרחי ישראל להצביע ביום הבחירות. "אין שום סיבה שאותם אנשים שמקבלים חופש לא ימלאו את החובה האזרחית שלהם", הסביר. "בהרבה מדינות החוק קיים ואנחנו רוצים ליישם אותו במדינת ישראל".

במהלך הסיור במעלה אדומים, הבטיח ליברמן גם לפעול "להכיל ריבונות" על העיר בקדנציה הבאה "ולפתור את כל הבעיות, גם של תעסוקה, בנייה ומעבר חופשי בין מעלה אדומים לירושלים". כחלק מהמאבק מול "כחול לבן" על הקול החילוני, אמר ליברמן: "הדרישה הראשונה של ישראל ביתנו תהיה התנייה של לימודי ליבה בכל המסגרות. לא ניתן תמיכה ממשלתית בלי שיכניסו לימודי אנגלית ומתמטיקה".