מפלגת נעם הודיעה היום (ראשון) שהיא פורשת מהבחירות לכנסת ה-22. "הצלחנו בסיעתא דשמיא, להביא לקדמת סדר היום את הסיפור שכולם מנסים להשתיק ולהעלים", אמר הרב דרור אריה יו"ר המפלגה. "הצלחנו באמצעות אלפי מתנדבים, לחשוף בפני עם ישראל את הנסיון של גורמים זרים להשתלט על  המדינה ולפרק את ערכי היסוד שלנו כעם וכמדינה".

מהמפלגה נמסר כי ההחלטה התקבלה בדקות האחרונות, ע"י רבני התנועה, שקיבלו סקירה מפורטת המבוססת על סקרים ומחקרי עומק. "הקילומטרז' שעשינו בחודשיים הוא לא פחות ממדהים, מפלגה חדשה שאיש לא הכיר הפכה לאחת המפלגות המדוברות ביותר במערכת הבחירות", אמרו. "ומה שיותר מדהים היא העובדה, שעל אף שהעזנו לומר את האמת שכולם  פוחדים לומר, המסרים שלנו גרפו את תמיכתם של מאות אלפים".

המפלגה הקיצונית שהפיצה סרטונים ופרסומים פרובוקטיביים נגד הקהילה הלהט"בית לא התקרבה לאחוז החסימה באף אחד מהסקרים, למרות הטענות במפלגה על עשרות אלפי תומכים.

במפלגת "עוצמה יהודית" בירכו. "הפרישה של נעם היא נקודת הכרעה בבחירות הללו", מסרו. "פרישת נעם מחזקת את עוצמה יהודית מול קמפיין השתייה של הליכוד וימינה ומבטיחה את המעבר של עוצמה יהודית. פרישת נעם מעבירה לעוצמה יהודית קרוב למנדט של בוחרים אידיאולוגיים שמטבע הדברים בוודאי לא יצביעו לבנט או לנתניהו".

עוד הוסיפו בעוצמה יהודית כי: "אנו מצפים כעת ממפלגות הליכוד וימינה להפסיק את הירי בנגמ"ש ולפעול באחריות להצלת גוש הימין".‎

בחודש שעבר הפיצה המפלגה "שער" של עיתון פיקטיבי המכונה "ידיעות לא נורמליות" שמדווח על מינוייו של רמטכ"ל טרנסג'נדר ראשון בעולם.

"הרמטכ"ל: אבקש לפנות אליי בלשון נקבה", זו כותרת הידיעה בשער העיתון המדומה. "אמש, בטקס סוחט דמעות התמנה הרמטכ"ל הטרנסג'נדר הראשון", נכתב - ואז הפנתה המפלגה את חצי הביקורת שלה לעבר אמיר אוחנה, שר המשפטים ויו"ר התא הגאה בליכוד ולעבר ארגון שוברים שתיקה.

"שר המשפטים אוחנה: ישראל תמשיך להיות אור לגויים, הוסיפו בכותרת המשנה של הידיעה. "שוברים שתיקה: זהו צעד ראשון לצבא פחות כוחני". לצד זאת סיפקו "חשיפה" נוספת: "בעקבות מינוי הרמטכ"ל - משרד החינוך יעודד מנהלי בתי ספר לעבור ניתוח לשינוי מין".

ומתחת ל"ידיעה" הזאת, הוסיפו אחת נוספת שבה הציגו "חשיפה בלעדית לקוראי ידיעות לא נורמליות: דגל צה"ל החדש", שכולל את צבעי הקהילה הגאה. במפלגה מסרו הבוקר כי "'ידיעות לא נורמליות' הינו עיתון מדומה של מפלגת נעם אשר בא להציג איך ישראל תראה אם לא נתעורר".