"חמאס חזק כי ביבי חלש" – כך אמר היום (שבת) רב אלוף במיל' גבי אשכנזי באירוע "שבתרבות" בחולון. מספר 4 בכחול לבן תקף את נתניהו בחריפות ואמר: "בלתי סביר שראש הממשלה יוצא לשליחות מדינית אבל לא לשליחות ביטחונית בעוטף עזה. מה שקורה בדרום זו הפקרה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אשכנזי המשיך לתקוף את נתניהו וטען כי יחיא סינוואר קובע את סדר היום ומדינת ישראל היא בת ערובה שלו. "שום מדינה לא הייתה מוכנה לקבל את המציאות בה ארגון טרור יחליט מתי התושבים יכנסו למקלטים".

בכיר מפלגת כחול לבן האשים את ראש הממשלה בכך שהוא עושה שימוש פוליטי באירועים ביטחוניים. "כשירו קורנט בצפון, הוא עשה מסיבת עיתונאים. כשפגעו באזרח ישראלי בטיל קורנט בעוטף, הוא לא הגיע לשם", אמר אשכנזי לעיתונאית נחמה דואק. "שיגיע לדרום, שיסתכל לתושבים בעיניים".

עוד הצהיר אשכנזי כי "אם לא יהיה שקט, הסדרה ארוכת טווח והשבת הבנים, נפעל לפירוק והשמדת הזרוע הצבאית של חמאס. צה"ל יודע לבצע את זה. בארגז הכלים יש את הידע והיכולת". בהמשך התייחס הרמטכ"ל לשעבר לחוק המצלמות ואמר: "אנחנו חושבים שהמדינה צריכה לפקח את הבחירות זה בלתי סביר שמפלגה תשלח אנשים שלה. אני שומע שמגייסים נשים לבדוק מתחת לרעלות – זה בלתי נתפס".

"הם רוצים שנדבר על המצלמות ולא על הצוללות והשחיתות", אמר. "זה חמור מאוד שפוליטיקאים יוצאים נגד גורמי החוק". לשאלה מדוע הוא ומפלגתו מחרימים את נתניהו השיב אשכנזי: "אנחנו לא מחרימים את נתניהו. נתניהו מחרים את המדינה. אם נתניהו היה דואג למדינה הוא היה מקדים את השימוע. לא את הבחירות".

בהתייחסו לאפשרות של הקמת ממשלת אחדות, אמר אשכנזי: "אנחנו רוצים ממשלת אחדות. ללא נתניהו. בינינו לבין הליכוד, רב המחבר על המפריד. אחדות זה רצון העם. אנחנו רוצים ממשלה שמשקפת את הרוב אך דואגת גם למיעוט. נתניהו הוא לא שותף שלנו לממשלה כזו. אנחנו נבטא את רצון הרוב. כולם בליכוד נערכים לעידן שאחרי נתניהו".