בנט ושקד, בשבוע שעבר (צילום: החדשות)
שקד ובנט במסיבת העיתונאים, אמש | צילום: החדשות

"רק הציבור יקבע אם אעמוד בראשות איחוד הימין": יו"ר הימין החדש, איילת שקד, התייחסה היום (שני) לדיווחים לפיהם ראש הממשלה נתניהו אינו מעוניין שהיא תעמוד בראש מפלגת ימין מאוחדת ואמרה: ״אנחנו חיים במדינה דמוקרטית, מי שיקבע אם אעמוד בראשות איחוד הימין זה הציבור בלבד״.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

שקד סיירה היום בגוש עציון יחד עם שותפה להנהגת המפלגה, נפתלי בנט, ואמרה כי היא פועלת למימוש חיבורים בגוש הימין על מנת לא להוביל לבזבוז קולות: "שוחחתי הבוקר עם הרב רפי פרץ, יו״ר הבית היהודי. הייתה שיחה מאוד טובה ופתוחה וקבענו להיפגש בימים הקרובים כדי לשתף פעולה ולהקים גוש ימין גדול ומאוחד״.

יתאחדו עם שקד ובנט? פרץ וסמוטריץ' (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90‎, חדשות)
יתאחדו עם שקד ובנט? פרץ וסמוטריץ' | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90‎, חדשות

טרם הסיור הבוקר, שוחחה שקד עם יו"ר הבית היהודי ואיחוד מפלגות הימין, הרב רפי פרץ. בין השניים התקיימה "שיחה טובה" - כך על פי הודעת שקד, שעסקה "בצורך להביא בהקדם לאיחוד משמעותי של המפלגות שמימין לליכוד על מנת להבטיח את הצלחת המחנה הלאומי כולו בבחירות הקרובות". שקד ופרץ קבוע להיפגש בימים הקרובים ולדון בנושא.

יו"ר הימין החדש מסרה: "האחריות לאחדות נמצאת על הכתפיים שלנו, זהו צו השעה. אני מתכוונת לעשות הכל כדי שזה יקרה". זמן קצר לאחר מכן, הרב פרץ הגיב בהודעה משלו ואישר את דבר השיחה: "שוחחתי הבוקר עם איילת שקד. דיברתי איתה על החשיבות לייצר איחודים. יש לנו אחריות לגוש הימין כולו. הבית היהודי תמיד חיבר ואיחד, גם הפעם נעשה כך".

״אלה ימים מכריעים לשלטון הימין ולמדינת ישראל בכלל", אמר בנט,  "בימים האחרונים אנחנו משוחחים עם כל ראשי מפלגות הימין כדי שייכנסו לגוש טכני גדול של הימין בראשות איילת. העברנו הצעה קונקרטית לבית היהודי, הצעה הוגנת על בסיס שיוויוני. אפשר מבחינתנו הערב לסגור. הכדור אצלם. אני מקווה שהם יגידו כן, זה הדבר הנכון לעשות - לשים את האינטרסים האישיים בצד ולסגור״.

עוד אמר בנט: ״מנדטים זה לא משחק, זה כלי למימוש מדיניות. די ברור מי מביאה כרגע את הכי הרבה מנדטים. אם רוצים למשול צריך ״ימין חדש״ גדול וחזק ובעיקר גוש ימין גדול בראשות איילת״.

רעיית ראש הממשלה נגד שקד: "אל תתנו לה לעמוד בראש"  

 ייתכן כי בדבריה היום כיוונה איילת שקד לא רק לראש הממשלה נתניהו - אלא גם לרעייתו. אמש דיווחנו ששרה נתניהו נפגשה ביום שישי האחרון עם אשתו של יו"ר איחוד מפלגות הימין, מיכל פרץ. בשיחה בין השתיים ביקשה נתניהו מפרץ שלא לאפשר לבעלה, הרב רפי פרץ, לאחד כוחות עם ראשי "הימין החדש" נפתלי בנט ואיילת שקד. בשיחה עם החדשות 12, סירבה פרץ להתייחס לשיחתה עם נתניהו. "אני לא מדברת עם התקשורת, סליחה", אמרה.‎

נתניהו הכחישה את הדברים, ומטעמה נמסר כי "שרה נתניהו ורעיית השר פרץ נפגשו בחטף ובאקראי בחתונה רבת משתתפים. השתיים התחבקו קצרות כשסביבן קהל גדול, וקבעו להיפגש בהמשך. הטענה על פרטי השיחה שלכאורה התקיימה היא בדיה וסיפור מעשייה".

שקד עונה לגברת נתניהו? "רק הציבור יקבע" (צילום: פלאש 90, יונתן זינדל, אוליבר פיטוסי, חדשות)
שקד עונה לגברת נתניהו? "רק הציבור יקבע" | צילום: פלאש 90, יונתן זינדל, אוליבר פיטוסי, חדשות

מראש הממשלה עצמו נמסר כי "בעקבות השידור החי קיבלתי כמה פניות מאנשים בימין שאומרים: אתה מוכרח להתערב במה שקורה בימין כי אחרת אנחנו נשליך לפח עוד פעם 5-6 מנדטים ונחזור שוב פעם לבחירות. אתה חייב להתערב. אז אני אומר: אני לא מתערב לעת עתה ואם יהיה צורך - אתערב".