רעיית ראש הממשלה חשפה שהונדורס תפתח נציגות דיפלומטית בבירה: במהלך ריאיון באולפן הליכוד בבת ים, חשפה רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו כי בשבוע הבא הונדורס תפתח נציגות דיפלומטית בירושלים 

"כשביקרתי בגואטמלה", סיפרה נתניהו למנחת האולפן, השרה מירי רגב, "שוחחתי עם פטרישיה מוראלס ובעלה הנשיא, ביקשתי מהם לפעול מול הונדורס כדי שהם יעבירו את השגרירות שלהם לירושלים. אני שמחה לבשר שהונדורס פותחת ביום ראשון נציגות דיפלומטית בירושלים. צעד בדרך לשגרירות". 

"הוזמנתי לביקור רשמי מדיני בגואטמלה יחד עם משלחת דיפלומטים ממשרד החוץ על ידי רעיית נשיא גואטמלה פטריסיה דה מורלאס", סיפרה נתניהו, "קיימתי שם ביקור מדיני, השתתפנו בטקסים רשמיים וחשובים, תרמנו תרופה מצילת חיים לילדי גואטמלה והקמנו שכונה וכפר חדש שנהרס מהתפרצות של הר געש וקראנו לשכונה ירושלים החדשה. השכונה נתרמה ע"י מדינת ישראל". 

במסגרת הביקור, הוזמנתי לארוחת צהריים בילטרלית ע"י נשיא גואטמלה ג'ימי דה מורלאס ורעייתו", הוסיפה נתניהו וסיפרה כי "בזמן הארוחה החמה והידידותית, ביקשתי מהנשיא שהוא יעזור לנו להעביר את השגרירות של הונדורס לירושלים. באותו רגע מיד הוא התקשר לחברו נשיא הונדורס, חואן הרננדס, ואמר לו שהוא יושב איתי בארוחת צהריים ושאני הצעתי שהוא יעביר את השגרירות לירושלים". 

"וכך החל השיח בין המדינות שיגיע לשיאו ביום ראשון הקרוב עם פתיחת הנציגות הדיפלומטית בירושלים. מרגש מאוד!", סיכמה רעיית ראש הממשלה. 

במשרד החוץ אישרו שביום ראשון ייפתח משרד סחר של הונדורס בירושלים. עוד נמסר ממשרד החוץ כי במוצאי שבת יגיעו נשיא הונדורס ורעייתו לביקור בישראל לרגל חנוכת משרד סחר בעל מעמד דיפלומטי של הונדורס בירושלים, זאת לקראת מעבר עתידי של שגרירות הונדורס לירושלים.