אחרי פיזור הכנסת - הליכוד ממשיך לרכז מאמץ בניסיון "לגנוב" קולות של יוצאי ברית המועצות מליברמן וישראל ביתנו: היום (שני) נפגש בנימין נתניהו, יחד עם מטה השטח הרוסי של קמפיין המפלגה, עם 25 נציגים של המגזר הרוסי שעבדו בעבר עם ישראל ביתנו - והחליטו להעביר את תמיכתם לליכוד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מהליכוד נמסר בנוסף כי מתקיימים מגעים מול נציגים נוספים שיעברו למפלגה בקרוב. במהלך האירוע תקף נתניהו את ליברמן והאשים אותו כי לא עשה דבר כדי לעזור לאזרחי ישראל יוצאי ברית המועצות: "יש צרכים. יש פנסיות שצריך לדאוג להן, יש בעיות שצריך לפתור. הבעיות הללו לא ייפתרו בדרך של מפלגה סקטוריאלית. במשך שנים העברנו את האחריות לטיפול בבעיות הציבור הרוסי לליברמן".

"ליברמן לא עשה כלום", המשיך נתניהו בדבריו ואמר כי הוא "מכה על חטא - משום שהבעיות של המגזר לא נפתרו. הוא רק ידע לתת סיסמאות. תגידו לי דבר אחד שליברמן עשה".

"ליברמן לא עשה כלום" | צילום: חדשות

"אין יותר מפלגות מגזריות"

בקריצה לליברמן, אמר נתניהו שהוא ידאג לפנסיות העולים ולדיור ציבורי - חלק מהבטחות הקמפיין של ישראל ביתנו בבחירות האחרונות: "אנחנו בונים דיור ציבורי בכל הארץ. אלפי יחידות דיור בכל הארץ. זאת אחריות של הליכוד והיא תמשיך להיות באחריות של הליכוד. את הפנסיות והדיור אני מבטיח ואני אביא".

הוא הוסיף: "ליברמן רימה את בוחריו. הוא הבטיח להם ממשלה בראשות נתניהו. הוא לא עשה את זה. הוא הוליך שולל את בוחריו. ליברמן אמר שיתמוך במפלגה שתקבל הכי הרבה מנדטים. אם גנץ יקבל יותר, ליברמן ילך לממשלה עם גנץ לפיד וברק. אם הליכוד לא תהיה המפלגה הגדולה ביותר אנחנו נקבל ממשלת שמאל בתמיכת ליברמן, כי כך הוא התחייב. ליברמן גם לא תוקף את גנץ וברק, הוא רק תוקף אותי, אז ברור איזו מפלגה ואיזו ממשלה הוא מעדיף. יש דרך אחת למנוע זאת וזה להצביע לליכוד".

השר להגנת הסביבה, לירושלים ולמורשת זאב אלקין הצטרף לקריאתו של נתניהו. "יש פה אפשרות לבנות קבוצה גדולה וחזקה שתתמוך בנו בבחירות ותשפיע בתוך הליכוד", אמר. "אנחנו בעידן חדש. אין יותר מפלגות מגזריות. הדרך לשנות את ישראל היא לפעול בתוך מפלגת השלטון כחלק אינטגרלי, כפי שהציבור דובר הרוסית השתלב בכל מגזר ומשפיע בכל דרך. הדרך להשפיע היא בשותפות אמיתית עם הליכוד - והשותפות הזאת מתחילה היום".

ממפלגת ישראל ביתנו נמסר בתגובה: "אנו מקווים שנתניהו, שהוא ראש הממשלה, שר הביטחון ושר הבריאות, ימלא קודם כל את תפקידיו הרבים וישקיע בביטחון המדינה, בתושבי הדרום ובצמצום הגירעון, את הזמן והמאמצים שהוא משקיע במתקפות והשמצות כנגד 'ישראל ביתנו'. טוב שנתניהו נזכר בקיומם של העולים מחבר העמים 3 חודשים לפני הבחירות ומציף את פליטי 'ישראל ביתנו' בהצעות תעסוקה מגוונות. נתניהו משדר פאניקה כי הוא מבין שהגורם היחידי שימנע ממנו להקים ממשלת הלכה זאת רק 'ישראל ביתנו'".