עוד צרות בכחול לבן: משה יעלון ממשיך להפגין בחדרים הסגורים את חוסר שביעות רצונו מהברית עם לפיד והפעם לא הרוטציה אלא עצם החיבור. בהקלטות שנחשפו הערב (ראשון) במהדורה המרכזית נשמע יעלון רומז כי החיבור עם יש עתיד טעות. "מה שקרה בין יש עתיד לחוסן באותו אירוע בסביון זה בכייה לפחות במצב הנוכחי", אמר יעלון. "אבל זו לא סיבה לפרק".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

בכחול לבן טענו שההקלטה הקודמת של יעלון, בה הוא הביע התנגדות לרוטציה, היא ישנה. מסתבר שהדברים הללו הוקלטו לא מזמן וכדי להסביר מדוע אמר זאת, יעלון הסביר לפעילים למה התכוון באותו הערב.

חריקות בצמרת? (צילום: פלאש 90, חדשות)
חריקות בצמרת? | צילום: פלאש 90, חדשות

יעלון הוקלט - שוב, ובהקלטה הוא רומז כי החיבור בין חוסן לישראל ויש עתיד היה טעות מלכתחילה. "מה שקרה בין יש עתיד לחוסן באותו אירוע בסביון זה בכייה", אמר יעלון. ה"אירוע" אליו מתכוון מספר 3 בכחול לבן היה ערב הקמת מפלגת כחול לבן.

יודגש כי הרקע לדברים זה שיח, מנומס אך אגרסיבי, שהתפתח בין יאיר לפיד לבין משה יעלון. כששר הביטחון לשעבר העלה את שאלת הרוטציה אנשי לפיד חשדו שהוא נשלח על ידי אשכנזי וגנץ כדי "לבדוק את המים". לפיד הגיב אז ואמר שאין בעיה להתנגד לרוטציה אך האם מגיע ליעלון חמישה מקומות ברשימה - זאת לאור הביצועים של כחול לבן בקרב הציבור הימני.

מכחול לבן נמסר בתגובה: "מדובר בטענות ישנות וממוחזרות שלא יצליחו במשימתם - להחליש את כחול לבן. בספטמבר נחליף את שלטון נתניהו".

בהקלטה שנחשפה לפני כשבוע במהדורה המרכזית נשמע משה בוגי יעלון, מספר 3 בכחול לבן, אומר בשיחה עם פעילים כי חוץ מלפיד עצמו - כולם במפלגה מתנגדים לרוטציה. "ברביעייה לפני כמה שבועות, אז עמדתי נאמרה, אני יכול להגיד שחוץ מיאיר לפיד שבעד הרוטציה, אף אחד לא בעדה", אומר יעלון בהקלטה.