יו"ר זהות משה פייגלין וראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו מסרו הערב (חמישי) הצהרה משותפת לתקשורת שבה הודיעו על כך שזהות לא תרוץ בבחירות הקרובות. נתניהו הודה לפייגלין על פרישתו, אמר כי ימונה לשר בממשלתו הבאה וכי הוא יכניס את הסדרת הקנאביס הרפואי לחולים כתנאי במשא ומתן הקואליציוני להרכבת הממשלה הבאה וקרא לכל תומכי זהות להצטרף לליכוד.

לקריאת ההסכם המלא בין זהות לליכוד לחצו כאן

תחילה דיבר נתניהו והודה לפייגלין על פרישתו. "שוחחנו שיחות מעמיקות, ארוכות, ואתה אמרת לי - 'למה לקח לנו 25 שנים לקיים שיחות כאלה?'. שנינו נוקטים באותן פעולות לכלכלה חופשית, הורדת הרגוליציה ויוקר המחייה, מצוקת העולים, ויש עוד דבר אחד חשוב מאוד - מקרים קשים ביותר של חולים שזקוקים לתרפת הקנאביס ואינם משיגים אותה".

נתניהו  ופייגלין בהצהרה משותפת (צילום: החדשות 12)
נתניהו ופייגלין בהצהרה משותפת | צילום: החדשות 12

בשלב זה התייחס נתניהו לכוונתו להסדיר את שוק הקנאביס הרפואי כפי שדורש פייגלין. "המצוקה שלהם מחייבת אותנו לפתור את הבעיה, והחלטנו יחד לפתור אותה ונביא לאישור הכנסת חקיקה של לגלזיציה לקנביס רפואי להקל על החולים", אמר אך לא התייחס ללגלזיציה מלאה של קנאביס אלא רק להסדרת האספקה לחולים.

נתניהו לפייגלין: אמנה אותך לשר בממשלה הבאה

"הסכמתי עם משה שהנושא הזה ייכנס להסכמים הקואליציונים של הממשלה הבאה שנקים בעזרת השם", סיכם נתניהו. "יש ציבור גדול וחשוב שתומך בזהות - וזה לא ירד לטמיון, אלא יבוא לידי ביטוי בממשלה, כדי שנוכל לקדם את הערכים הללו בתוך הממשלה אני אמנה אותך לשר בממשלה. אני בטוח שנוכל לעבוד ביחד בצורה יוצאת מן הכלל כדי להשיג את היעדים הללו ואנחנו נשיג את היעדים הללו. ההצלחה שלנו תלוייה בשילוב הכוחות לפני הבחירות ואחרי הבחירות ולכן אני קוראא לנבחרת זהות ולמביעי זהות לסייע לנו במאממץ כדי שיחשד נגשים את החזון שלנו".

לאחר מכן דיבר פייגלין ואמר: "אין לי ספק שפה יהיה שיתוף פעולה מדהים, אנחנו קרובים ביותר בדעות ובאופי. אני רוצה לומר שבמועד א' של הבחירות 2019 זרחה תקווה גדולה לחירות האדם וזהותו הלאומית וכגודל התקווה הייתה עוצמת המכה כשהתברר שלא הצלחנו להגשים את הציפייה שנוצרה והנה דווקא מתוך מועקה של חולים נוצרה בינינו הידברות ונפתח הפתח להגשים את החזון, מתוך הממשלה שתקום בראשותך בעזרת השם, את חזון החירות של זהות".

חקירות נתניהו נחשפות (צילום: החדשות‎)
צילום: החדשות‎

לאחר שפירט את הדרישות שלו להסדרת הקנאביס הרפואי, קרא פייגלין לתומכיו להצטרף אליו: "אני פונה מכאן אל כל חברי מפלגתי, שהיא לא פחות ממדהימה - כידוע התחייבתי שזהות תתמודד גם במועד ב' ועל אף שאיש לא יכול היה לחזות את ההזדמנות החשובה שנוצרה אני חש מחויבות מוסרית להביא את ההסכם הזה לאישור של כולכם במשאל מתפקדים מסודר, זו מהותה של המפלגה שלנו, מפלגה דמוקרטית של כל חבריה. לכם ניתנת עכשו האפשרות להתחיל ולבצע, להתחיל ולהגשים".

ההסכם: כינון "סדר יום לאומי משותף ועל קידום מדיניות חברתית כלכלית"

בהסכם בין שתי המפלגות נכתב: "הליכוד וזהות מסכימים בזאת על שיתוף פעולה ביניהן בבחירות לכנסת ה-22 בהתאם להוראות ההסכם הצדדים מסכימים בזה על סדר יום לאומי משותף ועל קידום מדיניות חברתית כלכלית על ידי הממשלה בראשות נתניהו... רשימת זהות תסיר את מועמדותה מהתמודדות לכנסת ה-22 והצדדים יקדישו את כל מרצם ומשאביהם למען הצלחת רשימת הליכוד לכנסת והצלחת מועמדה לראשות הממשלה".

"עם כינון ממשלה בראשות נתניהו, ימונה יו"ר זהות פייגלין כשר בעל תפקיד וסמכויות משמעותיים ההולמים את כישוריו וניסיונו בתחום הכלכלי-חברתי, מינוי שיהיה בתוקף למשך כל כהונת הממשלה", הוסיפו שתי המפלגות בהסכם. "בנוסף, הוא יהיה חבר בוועדת שרים לחקיקה וחבר בקבינט החברתי-כלכלי שיוקם לאחר הבחירות".

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! נבחרת הכתבים המובילה של ישראל פוגשת את האנשים המשפיעים במדינה! >>> מהרו להירשם עוד היום