ממשיכים לעורר סערה: מפלגת נעם הודיעה היום (רביעי) על הקמת מוקד אליו יוכל הציבור לדווח על מציאת תכנים מיניים של ארגוני גאווה בספרים של משרד החינוך. בהודעת המפלגה נאמר כי בכוונתה לטפל במקרים שידווחו לה, ובכך למנוע "הנגשה והטמעה של תכנים אלו בנפש הילדים". במקביל, התבטא שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' נגד השילוב של טרנסג'נדרים בצה"ל:  "בפעם הבאה כשבצה"ל יבואו לבקש תוספות לתקציב הביטחון נשאל כמה ה"הישגים" המרשימים האלה עולים לנו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ממפלגת נעם נמסר כי יוקם צוות שירכז אליו את פניות הציבור ויפעל על מנת להסיר את התכנים. "נתקלתם בתוכן של ארגוני גאוה בספרי הלימוד?", נכתב בהודעה. "פנו למוקד נעם". לטענת גורמים במפלגה, הצעד נעשה בהמשך למקרים אליהם התוודעו במפלגה על מציאת תכנים כאלו בספרי לימוד מטעם משרד החינוך, ואף אלו שמותאמים לציבור הדתי.

במפלגה מספרים לדוגמא על ספר מתמטיקה "שבילים פלוס" בהוצאת מט"ח שנלמד בשנה האחרונה בציבור הממלכתי והממלכתי דתי, בו נמצא תוכן להט"בי כמו שאלה מילולית אודות 'משפחה' בעלת שתי אימהות ועוד.

קמפיין של מפלגת נעם (עיצוב: מפלגת נעם)
הקמפיין שעורר סערה | עיצוב: מפלגת נעם

בסרטון אחד מתוך סדרה שפרסמה המפלגה בנושא, נטען כי ארגון שפ"י הוא הארגון שאחראי מטעם משרד החינוך על החינוך המיני של התלמידים. עוד נחשף וסופר בסרטון כי "שפ"י צריך עזרה ולכן הוא בחר לעבוד עם חמישה ארגונים להט"בים" כשעוד טענו במפלגה כי המשותף לכל ארגוני גאווה אלו הוא שכולם מקבלים כסף מהקרן החדשה לישראל. בסיום סרטון התעמולה נאמר "נראה לך נורמלי שהקרן החדשה תקבע לבת שלך את הזהות?!".

אחד הערכים המובילים בקמפיין של מפלגת נעם הוא נושא ה"משפחה הנורמלית", כהגדרתה, תחת הסיסמא "גם אני רוצה שהבן שלי יתחתן עם אישה". ערכים נוספים שחרטה המפלגה על דגלה הם נושא שמירת השבת במרחב הציבורי, מחאה נגד הקמת רחבות לקהילה הרפורמית בכותל המערבי ועוד.

בתגובה נמסר ממפלגת נעם: "אנחנו במלחמה על המדינה, על דור העתיד על הילדים שלנו. ארגוני הגאווה אשר ממומנים במיליוני דולרים מממשלות זרות מנסים לפגוע לנו בילדים, ילדים בגני ילדים ובבתי הספר נחשפים לשטיפת המח ולתכנים של ארגוני גאווה והכל במטרה אחת - לקעקע את הזהות היהודית והנורמליות של המדינה. מפלגת נעם היא הבית של כל מי שילדיו חשובים לו."

בצלאל סמוטריץ' בכנס רבני הלל (צילום: החדשות 12, החדשות12)
בצלאל סמוטריץ' בכנס רבני הלל | צילום: החדשות 12, החדשות12

מוקדם יותר היום, עורר שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' סערה נוספת, כשצייץ את תגובתו לפרסום ב-ynet על גידול משמעותי בשילוב של הקהילה הטרנסג'נדרית בשירות צה"ל. "אין ספק של"הישג" הזה תהיה תרומה מכרעת לחוסנו של צה"ל וליכולתו לעמוד באתגרי הביטחון של מדינת ישראל", כתב סמוטריץ'. "בפעם הבאה כשבצה"ל יבואו לבקש תוספות לתקציב הביטחון נשאל כמה ה"הישגים" המרשימים האלה עולים לנו". בהתייחסו לדיווח על חייל צה"ל שנפצע בינוני ממכת חום, התבדח סמוטריץ': "נדמה לי שיש טעות במבזק - את מכת החום קיבל מישהו בצמרת צה"ל"

בתגובה לציוץ, פרסמו חברי הכנסת של כחול לבן גינויים חריפים. שרת בריאות לשעבר ח"כ יעל גרמן אמרה כי "השר סמוטריץ' הינו להט"בופוב חשוך שטוף שנאה. יש לברך את צה"ל על שילוב הטרנסג'נדרים וקידומם בצה"ל". ח"כ עידן רול, יו"ר התא הגאה במפלגה, הוסיף: "תגיד בצלאל, תשעה באב זו לא תקופה של אהבת חינם ואיסור לשון הרע? צהל הוא צבא העם. כ-ל העם. והוא כבר יודע מה שאתה עדין לא הפנמת: כולנו שווים זה לזה. פעם הבאה שצה"ל יבקש תקציב אתה תשב באופוזיציה במקום בקבינט". ח"כ יוראי להב הרצנו הגיב "ימים ספורים לפני תשעה באב סמוטריץ' עושה מאמצים כבירים כדי לפצל, לפלג ולהסית אותנו מבפנים. הוא מבזה את ממשלת ישראל ואת היהדות".