בנימין נתניהו, אהוד ברק
רה"מ נתניהו ואהוד ברק | צילום: פלאש 90, מרים אלסטר, חדשות

חודשיים וחצי לבחירות השניות השנה - ומסקר ראשון שבוצע על ידי מכון מדגם בראשות מנו גבע ופורסם הערב (רביעי) במהדורה המרכזית עולים נתונים, שמצביעים על שינויים קלים אך משמעותיים מתוצאות הבחירות האחרונות. מהסקר עולה כי מפת הגושים משתנה מעט, ליברמן מתחזק ב-4 מנדטים וברק מתקרב סף אחוז החסימה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

השאלה הראשונה שנשאלו המרואיינים היא אם הבחירות היו מתקיימות היום, עבור איזו רשימה היית מצביע? על פי התוצאות הליכוד-כולנו מתמקמים במקום הראשון עם 32 מנדטים ונושפת בעורפה - כחול לבן עם 31 מנדטים. רשימת המפלגות הערביות המאוחדת, הרשימה המשותפת, מגיעה למקום השלישי עם 12 מנדטים , ישראל ביתנו מתחזקת ל-9 מנדטים והעבודה מתחזקת גם כן ועולה ב-2 מנדטים ל-8.

סקר החדשות, חלוקה לגושים
סקר החדשות, חלוקה לגושים | צילום: חדשות
מי הכי מתאים להיות רה
מי הכי מתאים להיות רה"מ? | צילום: חדשות

המפלגות החרדיות שומרות על כוחן: ש"ס עם 7 מנדטים ויהדות התורה גם כן עם 7 מנדטים. איחוד מפלגות הימין עם חמישה מנדטים, הימין החדש גם כן עם 5 מנדטים ומרצ מגיעה ל-4. למרות השמות המרשימים וההד התקשורתי סביב הקמת המפלגה - על פי הסקר הזה מפלגתו של אהוד ברק לא עוברת את אחוז החסימה והיא עומדת על 3% וגם מפלגת זהות לא עוברת את אחוז החסימה עם 2.1%.

סקר המנדטים
סקר המנדטים | צילום: חדשות

מנתוני הסקר עולה כי גוש הימין עדיין מוביל על גוש השמאל עם 56 מנדטים מול 43 של גוש השמאל-מרכז. המפלגות שלא נכללו בספירה של מפת הגושים הן הרשימה המשותפת עם 12 מנדטים וישראל ביתנו עם 9, שנכון לרגע זה לא ניתן לדעת על מי ימליצו לאחר הבחירות ולכן הן לא נספרות כחלק מאף גוש.

מפת המנדטים
מפת המנדטים | צילום: חדשות
ליברמן על האיחוד בשמאל: אפס אחוזים שנשב
מתחזק ל-9 מנדטים | צילום: רויטרס, חדשות

בשאלה מבין האישים הבאים, בני גנץ או בנימין נתניהו - הכי מתאים לתפקיד ראש הממשלה? זוכה ראש הממשלה בנימין נתניהו ב-40% ואחריו עם 30% ממוקם יו"ר כחול לבן, בני גנץ. 21% מהנשאלים אמרו שאף אחד מהם אינו מתאים ו-9% השיבו: "לא יודע".

כשנשאלו המרואיינים מי הכי מתאים לתפקיד ראש הממשלה, בנימין נתניהו או אהוד ברק - נתניהו עולה באחוז עם 41% ורחוק אחריו אהוד ברק מגיע רק ל-16%. 34% השיבו כי אף אחד מהם לא מתאים להיות ראש הממשלה הבא של מדינת ישראל ו-9% השיבו - לא יודע.

ש
ש"ס: 7 מנדטים, יהדות התורה: 7 מנדטים | צילום: פלאש 90, חדשות
חריקות בצמרת?
31 מנדטים לכחול לבן | צילום: פלאש 90, חדשות

הסקר, שבוצע על ידי מנו גבע ממכון מדגם, נערך בקרב 600 מרואיינים במדגם מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל בגילאי 18 ומעלה.