"לנתניהו אין 61, יקים ממשלה עם גנץ וליברמן": בכנס פעילים גדול של מפלגת ש"ס שנערך הערב (רביעי) בחולון, 6 ימים לפני הבחירות לכנסת ה-22, הזהיר יו"ר המפלגה, השר אריה דרעי, כי אם ש"ס לא תהיה גדולה מספיק - נתניהו יקים ממשלה ללא דתיים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני מודאג מאוד הערב", אמר דרעי, "לפי כל הסקרים כרגע אין לגוש הימין 61 מנדטים, ולכן בצער גדול אני אומר לכם שאנחנו הולכים להקמת ממשלה חילונית של ביבי נתניהו יחד עם בני גנץ, יאיר לפיד וליברמן". 

אביגדור ליברמן, בני גנץ (עיבוד: פלאש 90)
נתניהו יקים איתם ממשלה? ליברמן וגנץ | עיבוד: פלאש 90

מנהיגה הרוחני של ש"ס ונשיא מועצת חכמי התורה, הרב שלום כהן, התייחס גם הוא לאפשרות שתקום ממשלה ללא המפלגות החרדיות: "הארץ תהפוך לחילונית - זה מה שרוצים לעשות. לא שבת, לא כשרות, לא כלום. זה ביזיון לקב"ה. איזה עם מטומטם שיש לו את בג"ץ וכל המטופשים האלה"

"אני יודע שביבי היה מעדיף להקים איתנו ממשלה", הוסיף דרעי, "כי אנחנו נאמנים לו יותר מהחברים בליכוד, אבל אם ש"ס לא תהיה מספיק חזקה וגדולה, הוא ייכנע לסחטנות של ליברמן ויקים איתו ועם כחול לבן ממשלה נקייה מיהדות ונקיה מדתיים. שומרי המסורת והיהדות- אאוט, אוכלי החזיר ורומסי השבת - אין". 

"בדרך לכאן עברתי וראיתי את השלטים של בני גנץ ויאיר לפיד עם הכותרת של ממשלה חילונית", אמר דרעי ופנה באופן אישי לגנץ: "החלטת לזרוק את שומרי המסורת והיהדות מתחת לגלגלי אוטובוס ההסתה של לפיד וליברמן בשביל לקושש כמה מנדטים. ההיסטוריה היהודית לא תשכח את הקרע והשסע שגרמת, שהביאו למערכת נוראית של פילוג ושנאה שלא היתה מאז קום המדינה".