יו"ר ימינה איילת שקד הזהירה הערב (שבת) ב"פגוש את העיתונות" כי אם לנתניהו לא יהיה גוש ימין משמעותי - הוא יקים ממשלה עם כחול לבן. שקד הודתה בריאיון כי מפלגתה "מאבדת מנדטים" וכי זה מדאיג אותה, וכן שאינה יודעת בשלב זה באיזו תוצאה יסתיימו הבחירות הללו. "יש לנו סדר יום ברור - מי שהוא איש ימין צריך להצביע רק לימינה", הדגישה שקד באולפן. "אני רוצה להיות בממשלה שתשמור על נתניהו". 

שקד הוסיפה: "אנחנו המפלגה היחידה שמדברת על אחדות וחיים משותפים לעומת ליברמן, גנץ ולפיד שעסוקים בהסתה. לא הייתה כזאת הסתה לפני שלושה חודשים", הזכירה. "כל המפלגות הולכות על הראש של הציונות הדתית כאילו זה מקור הרוע. נתניהו והשמאל רוצה אותנו קטנים כדי שלא נאתגר אותו מימין. אנחנו לא מתחנפים לנתניהו ונמליץ רק על מועמד מהימין". 

יו"ר ימינה ציינה כי אם הציבור יצביע למפלגות שלא עוברות את אחוז החסימה אזי "תהיה ממשלת שמאל". באשר ליחסים עם בנט אמרה שקד כי הם "טובים מאוד" וכי הם "עובדים יחד".שקד תקפה את האפשרות להקים ממשלת אחדות והבהירה איזו ממשלה זו תהיה לפי ראות עיניה: "ממשלת אחדות זאת ממשלה משותקת שמיישמת את מדיניות השמאל - היא לא תעשה שום שינוי במערכת המשפט.

שקד התייחסה לכתב החשדות נגד נתניהו ואמרה: "מאחלת לראש הממשלה שתיקיו יסגרו - ואם לא אנחנו נשב ונשקול אם לתמוך בחסינות. אנחנו לא רוצים לגרור את המדינה לבחירות בפעם השלישית. ניקח את ההחלטה הכי טובה לישראל".