שעות בודדות לפני סגירת הרשימות הסופיות לכנסת ה-22, יו"ר כחול לבן בני גנץ מסר הערב (חמישי) הצהרה לתקשורת. במהלך דבריו רמז גנץ כי הוא לא פוסל ממשלת אחדות לאומית עם רה"מ נתניהו: "נתמוך בכל דבר שיהיה טוב לישראל".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"קבענו שישראל היא לפני הכול וכל דבר שיהיה טוב לישראל לפני הכול - אנחנו נתמוך בו", הכריז גנץ לאחר שנשאל על האפשרות לממשלת אחדות עם רה"מ נתניהו ועל רקע תוכנית השלום של הנשיא טראמפ.

זמן קצר לאחר מכן, ביקש יו"ר כחול לבן להבהיר את דבריו והסביר: "באתי להבהיר שני דברים: אני לא שומע טוב באוזן ימין, זה בגלל הרובה M16. דבר נוסף – אני באתי להחליף את נתניהו, לא לשבת עם נתניהו, ולא לשבת תחת נתניהו. זה הכיוון של כחול לבן, נראה לי שזה היה ברור. לא יהיו עוד שאלות כי אני לא שומע טוב". 

עוד אמר גנץ במהלך ההצהרה שמסר לתקשורת: "אנחנו מתכוונים להציב אלטרנטיבה שלטונית מתונה, ראויה, מכבדת ומאחדת למול מה שמסתמן כברית קיצוניים שתכליתה להבטיח את ברית החסינות של נתניהו, ביחס לכתבי האישום שחס וחלילה יעלו נגדו".

גנץ: לא בטוח שעמיר פרץ לא יילך עם נתניהו 

יו"ר כחול לבן הוסיף: "אנחנו נמשיך קדימה, נצא לקמפיין, נוביל את מדינת ישאל למציאות אחרת. אני מאחל לכולנו שתהיה תקופת בחירות מכבדת, מכובדת, אנרגטית ותקיפה אך שלא תלך למקומות נמוכים שלא ראוי לגשת אליהם".

"יש לנו עם שלם שמסתכל עלינו, כל החברה הישראלית על כל מרכיביה, יהודים, ערבים, דתיים, חילוניים, חרדים וכל מגזר שהוא זכאי לקבל יחס הוגן, שיח מכבד, הצגת עמדות, ויכוחים נוקבים אבל מערכה ראויה", המשיך גנץ. "אנחנו נוביל את ישראל לדרך חדשה, מסודרת, מכבדת, נקרא לממשלת אחדות והסכמה מיד לאחר הבחירות, מקווה שתעבור על כולנו מערכה מוצלחת ומכובדת".

בהמשך דבריו הבהיר גנץ כי רשימת כחול לבן לכנסת הבאה הוגשה ללא שינויים: "אנחנו גאים ברשימה שיש לנו, מכיוון שהרשימה שלנו היא נבחרת משובחת, טובה, של אנשים ראויים ששיבחה את ההון האנושי בכנסת - החלטנו לא לבצע שום שינוי ברשימה, אותה נבחרת שרק עלתה למגרש תמשיך קדימה בפעולה נחרצת ומכובדת עבור כולם".

גנץ שב ותקף את רה"מ נתניהו על ההליכה החוזרת לבחירות ואמר: "אנחנו הלכנו לבחירות החוזרות האלו כי נתניהו כשל להרכיב את השלטון, ונתניהו כשל מלהרכיב את השלטון כי אנחנו היינו עם העוצמה והגודל שהיה לנו. הייתה לנתניהו ברירה ולחבריו בליכוד הייתה ברירה - להחזיר את המנדט לנשיא, היינו מרכיבים את הממשלה וכל החגיגה שאנחנו נמצאים בה היום ועלותה 3 מיליון שקלים – הייתה נחסכת ממדינת ישראל".

כאשר נשאל על הסיכום בין עמיר פרץ לנתניהו, השיב גנץ: "אני לא דיברתי עם פרץ, אני מבין שמפלגת העבודה רצה עם עצמה, אני מאחל שהם לא ייכשלו ואני מקווה שהם ישמרו על מה שהם אמרו. אני הבנתי בתחילת הדרך שהם לא מתכוונים להיות עם נתניהו, האם זה מה שיקרה בסוף? אני לגמרי לא בטוח".