יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, הזהיר בריאיון ששודר הערב (שבת) בתוכנית פגוש את העיתונות מפני ממשלת אחדות חילונית שתקום לאחר הבחירות: "לפי כל הסקרים הולכת לקום ממשלת שמאל-חילונים של ליברמן והערבים שהולכת לפגוע בכל ערכי היהדות ואומרת את זה בגלוי". דרעי תקף את יו"ר ישראל ביתנו על מאבקו במפלגות החרדיות: "30 שנה אני וליברמן באותו צד אז תביני לבד למה אני כל כך כועס ופגוע".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

השר דרעי דחה את הטענה שראש הממשלה נתניהו הפנה לו את הגב. "זה לא עניין אישי ביני לבין נתניהו, אנחנו לא מבלים ביחד", אמר. "בעת הזו כשאני רואה את כל השחקנים שרוצים להיות ראש ממשלה, אני רואה שהוא הכי מתאים מכולם. אני הייתי בהרבה מאוד קבינטים ואני אומר לך שהוא האדם הנכון גם בנושאי מדיניות החוץ וגם בביטחון. כשאני אומר נתניהו זה בגלל שהוא היום השותף היחיד שאני יכול לממש איתו את האידיאולוגיה שאני מאמין בה – גם בנושאים החברתיים וגם במסורתיים, עם גנץ ואחרים אין לי את זה".

דרעי הצהיר כי אין לו ספק שנתניהו מעוניין בממשלה עם השותפות החרדיות, אך אם לא תהיה לו ברירה הוא יבחר באחדות חילונית: "אני אומר לכל המצביעים הפוטנציאליים שרוצים מדינה מסורתית ויהודית - נתניהו לבד מסוגל לשבת עם לפיד, מסוגל ללכת עם ליברמן ומסוגל לשבת עם גנץ בממשלת אחדות חילונית. הליכוד הוכיח בעבר ש'אנחנו אוהבים מאוד את המפלגות השותפות שלנו אבל כשאין ברירה אחרת הם ישבו בחוץ'".

יו"ר ש"ס הבהיר כי הוא לא ראוה אפשרות לסיכומים בין החרדים לכחול-לבן. "השמאל-מרכז התפרק לגמרי, אין עם מי לדבר. כל בחירות זה מתחלף: פעם ציפי לבני, פעם הרצוג, פעם טומי לפיד ופעם גנץ - יושבים ללילה בסביון ומקימים ממשלה. אין עם מי לסכם עניין. אתה יושב עם גנץ שאומר לך: 'קח דף ריק, תמלא מה שאתה רוצה' ולמחרת לפיד אומר משהו אחר. גנץ מסתובב בכל בני ברק ואחר כך אומר ממשלה חילונית".

השר דרעי הוסיף: "אני חרד, לא על הכסף שלי. אם תקום ממשלת ימין ואצטרך לוותר על הכסף שלי - אני אוותר על הכסף שלי. אני חרד על השסע הנורא. לפני שלושה חודשים היינו במערכת בחירות ולא עלה בכלל הנושא של דת ומדינה, ופתאום זה עלה. למה? כדי לקושש קולות. ליברמן רוצה לקחת קולות מלפיד".

דרעי הדגיש כי נפגע מיו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן שהיה חברו במשך 30 שנים. "מי שהביא לפיזור הכנסת למרות שהבטיח שיקים אתנו ממשלה ביחד עשה מעשה חמור ביותר, אני לא מצטער שפיזרתי. אני מחויב לציבור - 72 מנדטים אמרו כן לנתניהו ורוב גדול בציבור רצה אותו. אני אתן פרס לאותו אחד שאמר נתניהו ואז רצה להפיל אותו?".