סקר אחרון בהחלט - הימין מתחזק, ליברמן נחלש: מסקר חדשות 12 ומכון מדגם בראשות מנו גבע, שפורסם אמש (שישי) באולפן שישי, עדיין מפלגות הימין לא מגיעות ל-61 מנדטים ללא ליברמן. עוצמה יהודית, שרה"מ נתניהו קרא שלא להצביע לה, עוברת את אחוז החסימה ומקבלת ארבעה מנדטים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מפלגת הליכוד מתחזקת מהסקר הקודם ומשתווה לכחול לבן עם 32 מנדטים כל אחת. הרשימה המשותפת זוכה ל-10 מנדטים. ימינה ויהדות התורה מקבלות 8 מנדטים כל אחת. ישראל ביתנו ממשיכה במגמת הירידה ומגיעה לשיא שלילי של 8 מנדטים בלבד.

סקר בחירות אחרון (צילום: החדשות 12, החדשות12)
סקר בחירות אחרון | צילום: החדשות 12, החדשות12

ש"ס עם שבעה מנדטים, המחנה הדמוקרטי שומר על כוחו עם שישה והעבודה-גשר של עמיר פרץ ואורלי לוי אבקסיס מאבדים מנדט אחד ומקבלים 5 בלבד.

גם ארבעה ימים לפני הבחירות, אף אחד ממנהיגי המפלגות הגדולות שבראש הגושים לא יוכלו להקים ממשלה לבד. לגוש הימין 44 מנדטים ויחד עם החרדים הוא מתחזק ומגיע ל-59 מנדטים. גוש המרכז שמאל מגיע ל-43 מנדטים, יחד עם הרשימה המשותפת הוא מגיע ל-53 ונראה שגם עם ליברמן יהיה לו קשה להקים ממשלה.

נתניהו בדיון המצלמות בכנסת (צילום: ערוץ הכנסת)
נתניהו בדיון המצלמות בכנסת | צילום: ערוץ הכנסת

מדד ההתאמה לראשות הממשלה: הפער בין נתניהו לגנץ נשמר

ראש הממשלה בנימין נתניהו עדיין מוביל על יו"ר כחול לבן בני גנץ עם 41% התאמה, עלייה סטטיסטית בלבד מהסקר הקודם. גנץ זוכה ל-31% התאמה לתפקיד.

הציבור מאמין: נתניהו ירכיב את הממשלה הבאה

56% מהמצביעים (72% מגדירים את עצמם מצביעי ימין) מאמינים שראש הממשלה הבא יהיה בנימין נתניהו. 21% מאמינים שיריבו בני גנץ הוא זה שירכיב את הממשלה. רק 5% מאמינים שמישהו אחר מהליכוד יהיה זה שירכיב את הממשלה בסופו של דבר ו-2% מאמינים שדווקא ליברמן הוא זה שיישב על הכיסא.

יו"ר כחול לבן בני גנץ בוועידת המשפיעים 2019 (צילום: החדשות 12, החדשות12)
יו"ר כחול לבן בני גנץ בוועידת המשפיעים 2019 | צילום: החדשות 12, החדשות12

לגבי אופי הממשלה הבאה, 40% מהנסקרים רוצים שהממשלה שתקום אחרי הבחירות תהיה ממשלת אחדות חילונית – ללא החרדים. 29% רוצים ממשלת ימין עם חרדים ורק 7% אחוז רוצים ממשלת שמאל עם חרדים.

איתמר בן-גביר, עוצמה יהודית (צילום: פלאש 90, פלאש/90 )
איתמר בן-גביר, עוצמה יהודית | צילום: פלאש 90, פלאש/90

28% מהנשאלים מאמינים שהיתרון העיקרי של ראש הממשלה המכהן נתניהו הוא שהוא מנהיג מוערך בעולם. 33% ענו שהחיסרון שלו הוא השחיתות והתיקים הפליליים נגדו. בנוגע לגנץ, 25% מאמינים שהיתרון שלו הוא שהוא נראה אדם הגון, 44% מאמינים שחוסר הניסיון הפוליטי מהווה את החיסרון העיקרי.

בנוגע לשאלה למי אתה מאמין יותר, לנתניהו שטוען שהמערכת המשפטית רודפת אותו או למערכת המשפטית שטוענת שהיא פועלת באופן ענייני – 50% מאמינים למערכת המשפטית ו-34% מהנשאלים בלבד מאמינים לנתניהו.

ליברמן מערכת בחירות (צילום: רויטרס_)
צילום: רויטרס_

61% מהנשאלים, 25% מהם מגדירים את עצמם מצביעי ימין, מאמינים שההצהרה של נתניהו על סיפוח הבקעה אחרי הבחירות היא למטרות פוליטיות, רק 17% מאמינים כי ההצהרה עניינית.

36% ממצביעי הליכוד שענו על הסקר מאמינים שנתניהו צריך לפנות את מקומו לאיש ליכוד אחר, אם לא יצליח להקים ממשלה אחרי הבחירות. 45% מאמינים שהוא לא צריך לפנות את מקומו ו-19% השיבו שאינם יודעים.

על השאלה האם צריך ללכת לבחירות חדשות בפעם השלישית אם גנץ ונתניהו לא יצליחו להרכיב את הממשלה אט שעח הנשיא להטיל על ח"כ אחר להקים את הממשלה ענו 65% מהנשאלים כי הם מאמינים שעל הנשיא להטיל על ח"כ אחר. רק 20% מאמינים שיש ללכת לבחירות חדשות בפעם השלישית.

לסקר המלא

מזמין הסקר: חברת החדשות
עורך הסקר: מדגם ייעוץ ומחקר בראשות מנו גבע
מועד איסוף הנתונים: 12-9-2019 בשעה 10:00 עד 13-9-2019 בשעה 10:00
אוכלוסיית המחקר: מדגם מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל בגילאי 18 ומעלה
מספר המשיבים בפועל: 605
מספר המתבקשים להשתתף: 3,656
טעות הדגימה המירבית: 4.0%+-
שיטה סטטיסטית: הסקר בוצע בשיטות סטטיסטיות מקובלות
שיטת הדגימה: דגימת שכבות 
אופן ביצוע הסקר: טלפוני + אינטרנטי