מערכות הבחירות בישראל אף פעם לא צפויות – וכך גם הכוכבים העולים שלהן: רוני ססובר, המועמדת במקום התשיעי ברשימת "ימינה", זוכה לסיקור נרחב לאחר שלא הצליחה לענות על החידון בנושאי דת והתיישבות שערך לה כתב ערוץ 13 עקיבא נוביק. אך דבר לא הכין את ססובר לגולשים שהציפו את התגובה שלה לסרטון הפיגוע באריאל בפברואר 2018.

בתגובה לתיעוד, בו המחבל חוצה את הכביש ודוקר את גבו של תושב הר ברכה איתמר בן גל, כתבה ססובר: "לסבתא שלי ז"ל, זו שעלתה אחרי השואה והצביעה כל חייה למפלגת העבודה היו משפטים קבועים: 1) ערבי טוב זה ערבי .... 2) אם תסתובב את הגב לערבי הוא יתקע בו סכין 3) תהיי חברה של מי שבא לך, חתונה רק עם יהודי. סבתא תמיד צודקת".

לאחרונה, בהתייחס לסרטון של יאיר לפיד על סחיטת הכספים הקואליציוניים בממשלת נתניהו, כתבה ססובר: "החרדים הם חלק מבורך ובלתי נפרד מהחברה הישראלית. הצורך הבלתי נשלט להפוך אותם לשק איגרוף מזכיר לי תהליכים שהתקיימו לפני שנים במדינות אחרות..."

"מלבינים את פניה בגלל קנאה"

בעקבות סערת החידון, פרסם גיל ססובר, השוהה כעת בלונדון עם אשתו, פוסט בפייסבוק בו הוא יוצא להגנתה. "מדהים שדווקא בט"ו באב, חג האהבה והחיבור, דווקא ביום כזה ובמוצ"ש שלאחריו, בחרו כל כך הרבה יהודים טובים לחזק, לעודד ולהזכיר לנו שכולנו אחד, כפי שנכתב בפרשת השבוע".

גם שר החינוך לשעבר, נפתלי בנט, יצא להגנתה. בטור שפרסם באתר "ערוץ 7" כתב: "אני גאה מאוד שרוני ססובר תייצג את הימין החדש... רוני היא אשת ארץ ישראל, עם ישראל ותורת ישראל, בדרכה השקטה והבוטחת... כדי לאהוב את ארץ ישראל לא חייבים להכיר תמונה מסבסטיה... הימין החדש פתוח לססוברים, לתושבי תל אביב, לתושבי עיירות פיתוח, לדתיים, למסורתיים, לחילונים, לחרדים, לכל אדם שמאמין בערכים שלנו בלי מבחני קבלה".

מססובר נמסר בתגובה: "הציוץ התייחס לארוע בו מחבל דקר יהודי עובר-אורח בגבו באריאל ובצמוד לסרטון אלים שהציג את הפיגוע. מובן שהכוונה היא למחבל ערבי ולא לכל ערבי. טרחו עיתונאים לחתוך את ההקשר."