אחרי שנבחר בפעם השנייה לראשות מפלגת העבודה, חבר הכנסת עמיר פרץ התראיין היום (רביעי) לראשונה מאז הפריימריז בתוכנית "שש עם עודד בן עמי" וסיפר כי שוחח עם כלל ראשי המפלגות במטרה לנסות ולבחון הקמת ממשלה שלא בראשות נתניהו. "אחרי שוחחתי איתם בשבוע הבא אתחיל בשיחות עם כלל ראשי המפלגות", אמר. פרץ גם התייחס למחאת בני העדה האתיופית: "הרקמה האנושית הרכה ביותר בישראל נפתחת".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

למרות "הדם הרע" בין השניים - פרץ סיפר במהלך הריאיון כי שוחח היום עם אהוד ברק. "שוחחתי גם עם בני גנץ, אורלי לוי, אריה דרעי, ליצמן, איימן עודה, אחמד טיבי וניצן הורוביץ", ציים יו"ר מפלגת העבודה. "שבוע הבא אני מתכוון להתחיל בשיחות עם כולם אני הטלתי על עומר בר לב שיהיה איש הקשר עם הגורמים, שיבחן הצעה ויבדוק מה יסייע לאחד את הגוש ולהקים ממשלה אחרת שלא בראשות נתניהו".

"שאלת ההובלה איננה על הפרק כי היא לא חשובה, קודם בואו נמצא מכנה משותף אידיאולוגי", קרא. "האם אנחנו מדברים על תהליך מדיני? אני לא אוותר על החלום לשלום אני לא אוותר על כך שדגל השלום והצדק החברתי יונפו, כי שניהם צריכים להיות חבורים אחד לשני כי הם משרתים אחד את השני. בוא קודם כל ניגש לשאלות האידיאולוגיות ואחר כך נעבור לשאלות הפרסונליות".

פרץ התייחס גם למחאת בני העדה האתיופית ואמר: לא הייתי קורא להם אתיופים, הם ישראלים דוברי אמהרית. קורה פה דבר חמור הרקמה הרכה ביותר של החברה הישראלית נפתחת ברגע". הוא הוסיף: "שאף אחד לא ישלה את עצמו שהכל קשור במקרה ההריגה הנוראית של בן העדה. מדובר פה בתחושה של אפליה, קיפוח וגזענות כלפי העדה. אם הם מדווחים שכשהם הולכים ברחוב שואלים אותם שאלות אז מדובר בתופעה גזענית שצריך להתמודד איתה ולעקור אותה מהשורש".

"אני גאה בכך שיש אזרחים ישראלים שלא אדישים למתרחש ואם הם מסכימים בזמנם הפנוי לבוא ולעשות את זה יכול להיות שזה חלק מריפוי החברה", הדגיש. "אני ממליץ להקים ועדת חקירה ממלכתית ולא ממשלתית שבראשה יעמוד אדם שאיננו שייך לממסד הממשלתי. כי בני העדה אינם מאמינים לממסד הישראלי ולכן חייבים להקים ועדת חקירה ממלכתית שנשיאת בית המשפט העליון תמנה".