פולקמן, אכיון (צילום: יוסי זליגר, פלאש 90, חדשות)
פולקמן, אכיון | צילום: יוסי זליגר, פלאש 90, חדשות

חבר הכנסת רועי פולקמן הודיע הערב (ראשון) על פרישתו ממפלגת "כולנו" ועל כך שאין בכוונתו להשתלב ברשימת הליכוד לכנסת ה-22. הודעתו של פולקמן מגיעה לאחר שבית המשפט העליון דחה הבוקר את הערעור נגד מיזוג כולנו לתוך הליכוד. "את שאיפתי לעשות ולתרום לא מיציתי ואני משוכנע שאמצא את דרכי לעשייה למען הציבור גם בעתיד", כתב בפייסבוק. על פי ההערכות ח"כ פלוסקוב שעובדת במטה הליכוד במגזר הרוסי תשוריין במקומו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"מיד לאחר פיזור הכנסת והסיכום הראשוני בין "הליכוד" ו"כולנו" על ריצה משותפת, שקלתי להודיע שאין בכוונתי להשתלב ברשימת הליכוד לכנסת ה-22. זאת למרות המקום שהוצע לי ברשימה.", כתב ח"כ פולקמן בפוסט בפייסבוק. "התבקשתי מצד חברי למפלגה לא למהר לקבל החלטות, וכך עשיתי. המתנתי לראות שאכן הדבר מנוי וגמור ומה יהיו המשמעויות. היום לאחר החלטת בית המשפט העליון העניין סופי. לפיכך הודעתי ליו"ר מפלגתי שאני מוותר על מקומי ברשימה לכנסת ה-22".

יו"ר כולנו משה כחלון הגיב לעזיבתו של פולקמן: "רועי הוא אחת הדמויות המרכזיות בהצלחת המהפכה הכלכלית-חברתית והייתה לי זכות גדולה לעבוד איתו בצורה הדוקה". כחלון הוסיף: "רועי יחסר לי באופן אישי והוא יחסר לכנסת. אני מודה לו על עבודתו המסורה ובטוח שימשיך לתרום למדינת ישראל ולחברה הישראלית בהמשך הדרך".

בית המשפט העליון דחה הבוקר את הערעור שהגיש ח"כ אריאל קלנר מהליכוד נגד מיזוג כולנו לתוך הליכוד. העליון החליט לא להפוך את החלטת בית המשפט המחוזי בנושא - ובכך נמנע הניסיון המשפטי האחרון שעמד נגד השלמת המיזוג.

"מודה לכחלון על ההזדמנות" (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90‎, חדשות)
"מודה לכחלון על ההזדמנות" | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90‎, חדשות

לפני כשבועיים דיווחנו בחדשות כי ראש הממשלה נתניהו ביקש ממשה כחלון להדיח מרשימתו את רועי פולקמן - שכבר הודיע כי הוא שוקל את דרכו בעולם הפוליטי, כדי שאת מקומו במשבצת ה-35 של רשימת הליכוד לכנסת תיכנס טלי פלוסקוב כחלק מהמאמץ לפגוע בישראל ביתנו. פלוסקוב, לשעבר ראש עיריית ערד, נחשבת לדמות פופולרית במיוחד בקרב יוצאי ברה"מ לשעבר.

פולקמן היה היחיד מחברי כולנו שלא תמך בפיזור הכנסת, ונאלץ לשקול את המשך צעדיו אחרי שכחלון הודיע שכולנו תתמזג בחזרה בליכוד. "אני מודה למשה כחלון על ההזדמנות לשרת את הציבור הישראלי. ממשה ומשפחת כחלון למדתי על פוליטיקה, אבל לא פחות מזה, על בני אדם וערכים", הוסיף וכתב.