יו"ר ימינה איילת שקד התראיינה היום (חמישי) לאתר "כיפה" וצוטטה כאומרת שיש אפשרות נוספת להקמת ממשלה בטרם מגיעים לבחירות - ללא הליכוד. "יש אפשרות נוספת של ממשלת אחדות שתכיל את כחול לבן, ליברמן, המפלגות החרדיות ואנחנו", הצהירה. "ממשלת אחדות לא חייבת להיות עם הליכוד".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

זמן קצר לאחר פרסום הריאיון, שקד הכחישה שאמרה את הדברים והציטוט שלפיו תיתכן ממשלת אחדות ללא הליכוד נמחק מהכתבה. "ברצוני להבהיר, הפרסום באתר 'כיפה' אינו נכון", כתבה יו"ר ימינה בחשבון הטוויטר. "הדברים לא נאמרו על ידי והכתבה הוסרה. אנחנו מחויבים לבלוק ה-55 בתקווה שתקום ממשלת ימין או ממשלת אחדות".

באתר "כיפה" התנצלו והודיעו כי הדברים לא נאמרו על ידי שקד: "ברוח הימים האלה, אנחנו לא מתביישים להתנצל. לאחר האזנה נוספת לדברים נחדד: האופציה של ממשלת אחדות ללא הליכוד לא נאמרה על ידי איילת שקד. היא מחויבת לגוש הימין ואנחנו מחויבים לאמת".

ראש הממשלה בנימין נתניהו ואיילת שקד (צילום: פלאש 90, פלאש/90 )
"מחויבים לבלוק". שקד ונתניהו | צילום: פלאש 90, פלאש/90

בריאיון הבהירה שקד כי אם כחול לבן יקבלו את המנדט להרכבת הממשלה, ימינה לא תגיע למו"מ לבד: "התחייבנו לגוש של 55 הח"כים. לקחנו על עצמנו את ההתחייבות הזו, מאחר שהתחייבנו לזה אני מעריכה שכולם יעמדו בסיכום הזה".

עוד תקפה שקד את העובדה שכחול לבן וישראל ביתנו מסרבות לשבת עם השרים רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ': "זה שכחול לבן וליברמן פוסלים את הרב רפי וסמוטריץ' זה דבר שאנחנו לא צריכים להסכים לו. זו פסילה אישית מטעמים לא ענייניים ובעיקר מגיעה משיקולי תדמית. אין כאן שום דבר מהותי ואני מתנגדת לכך".

"לא ביקשנו מנתניהו דבר"

יו"ר ימינה טענה בריאיון כי רשימתה לא דרשה דבר מראש הממשלה נתניהו תמורת הכניסה לגוש. "לא ביקשנו שום דבר ולא דנו על תיקים ותפקידים", אמרה. "החלטנו שאסטרטגית נכון ללכת ביחד לממשלה אחת. אם עמיר פרץ יבין שאם לכחול לבן מותר לנהל מו"מ עם נתניהו אז גם לו מותר או לחילופין אם ליברמן יחזור לגוש הימין - ניתן יהיה להקים ממשלה. הדבר הכי טוב שיקרה לימין הוא שישראל ביתנו תחבור בחזרה לגוש ונהיה ממשלת ימין יציבה עם 63 ח"כים. זה הדבר הטבעי לעשות".

כשנשאלה אם רשימתה תרוץ באותה מתכונת במקרה של בחירות שלישיות, שקד השיבה: "קשה לדעת מה יהיה יקרה. אנחנו נמצאים בתקופה מאוד רגישה. העובדה שהימין לא הצליח לייצר קואליציה מקטינה את הכוח שלנו, כי ברור שאם תהיה ממשלת אחדות, שנהיה חלק ממנה, למפלגה שלנו יהיה פחות כוח. מצד שני, יש גם אופציה שנשב באופוזיציה ויש גם סיכוי לא קטן שנלך לבחירות שלישיות. קואליציה עם אחדות, אופוזיציה או בחירות - כרגע לכל אופציה יש סיכוי דומה".