בדרך לממשלת אחדות? למרות הפגישה עם בני גנץ והתמונה המחויכת שהגיעה אחריה , יו"ר ישראל ביתנו הבהיר היום (רביעי): אני לא מתואם עם אף מפלגה במערכת הפוליטית - לא נשב עם החרדים, עם המחנה הדמוקרטי ועם הרשימה המשותפת. בתוך כך הסתיימה פגישת צוותי המו"מ של הליכוד ושל כחול לבן: נציגי מפלגת השלטון עמדו על כך שהם מייצגים את כל גוש הימין ואילו במפלגתו של בני גנץ טענו כי בשיחות הללו - הליכוד מייצג רק את עצמו. השר יריב לוין שמוביל את השיחות, זימן את חברי צוות המשא ומתן של גוש הימין לפגישת עדכון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"בהמשך לפרסומים, לספינים ולפרשנויות השונות על המגעים להקמת ממשלה, אני רוצה לעדכן בכמה דברים", מסר ליברמן שעדכן כי יו"ר סיעתו נועד היום עם ח"כ אבי ניסנקורן (כחול לבן) לאחר שנפגש אתמול עם השר זאב אלקין מהליכוד. 

ליברמן הוסיף כי "מפלגת ישראל ביתנו לא מתואמת, לא עם כחול לבן, לא עם הליכוד ולא עם מפלגת הפיראטים. המחויבות האחת והיחידה שלנו היא לציבור הבוחרים שהצביעו עבורנו ונתנו בנו אמון ב- 17 בספטמבר. לכן, כל ההבטחות שלנו מלפני הבחירות הן התחייבות ברזל גם לאחר הבחירות".

פגישת נתניהו- גנץ
הפגישה המשולשת בבית הנשיא אמש, מחר - אחת נוספת | צילום: לע"מ

יו"ר ישראל ביתנו הדגיש את אתגרים ביטחוניים וכלכליים וכי הוא "מייחל להקמת ממשלת אחדות לאומית ליברלית רחבה. למעשה, לשם כך שתי המפלגות הגדולות לא זקוקות לאף מפלגה אחרת. יחד יש להן 64 מנדטים".

"למען הסר ספק, אני סבור שישראל ביתנו צריכה להיות חלק ממשלה כזאת, אבל בשום תנאי ובשום נסיבות לא נשב עם החרדים, המשיחיים, הרשימה המשותפת והמחנה הדמוקרטי", אמר וסיכם: בחירת יו"ר כנסת חדש או חקיקת חוקים מהותיים - חייבים להתבצע אך ורק לאחר שתתבהר התמונה לגבי הרכב הקואליציה וזהות ראש הממשלה.

במקביל לדבריו של ליברמן, הסתיימה פגישתם של ראשי צוותי המשא ומתן של הליכוד ושל כחול לבן, בה השתתפו השר יריב לוין ויורם טורבוביץ'. "הפגישה הייתה עניינית והתנהלה ברוח טובה", נמסר.

גנץ, נתניהו וריבלין, באזכרה של שמעון פרס ז
בדרך לאחדות? נתניהו וגנץ באזכרה לפרס ז"ל בשבוע שעבר | צילום: אסתי דזיובוב/TPS

בהודעה משותפת של הצוותים נכתב כי "יורם טורבוביץ' ביקש להדגיש כי מבחינתו, השר לוין מייצג את ראש הממשלה והליכוד, ואילו השר לוין הדגיש כי הוא מייצג את כל 55 חברי גוש הימין. השניים סיכמו כי יעדכנו את ראש הממשלה ואת יו"ר כחול לבן בתוכן הפגישה, ולאחר מכן יחליטו על המשך המגעים ועל צעדים נוספים".

לאחר שנועדו אמש בבית הנשיא לראשונה מאז הבחירות, מחר תתקיים פגישה נוספת של בנימין נתניהו ובני גנץ בתיווכו של הנשיא ריבלין. במקביל לפגישה הזאת בין שני ראשי המפלגות, תתקיים אחת נוספת בחדר סמוך שבו יהיו צוותי המשא ומתן של הליכוד ושל כחול לבן.