האזינו להקלטת יעלון (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
יאיר לפיד לצד משה יעלון | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

מספר 2 במפלגת כחול לבן, יאיר לפיד, התייחס הבוקר (רביעי) לפרסום הקלטות יעלון במהדורה המרכזית שלשום, בהן יעלון טען שלפיד הוא היחיד שמעוניין ברוטציה. בריאיון לאפי טריגר ב"בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל אמר לפיד: "בוגי אחד האנשים הישרים שאני מכיר הוא אומר מה שהוא חושב - מזיק או מועיל". זמן קצר לאחר מכן יעלון הגיב ואמר: "אנחנו לא מפלגה של 'יס-מנים'".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"בוגי אומר מה שהוא חושב וזה דבר יפה מאוד ואני אוהב את זה", אמר לפיד. "הוא חבר טוב ושותף אמיתי ואנחנו מסתדרים מצוין. אני אוהב שהוא אומר הכל, אבל צריך לזכור - הרוטציה הביאה 35 מנדטים והאזרחים ידעו על מי הם מצביעים כי נתניהו ואבי גבאי דאגו להזכיר שאם מצביעים כחול לבן מקבלים את לפיד".

"במגרש החלפת השלטון יש שתי מפלגות - הליכוד וכחול לבן. ברק לא יעבור את אחוז החסימה, יזרוק לפח מאה אלף קולות ויפגע במטרה שהיא החלפת השלטון", טען לפיד. "מפני שאחרת תהיה מדינת הלכה וקיצוניות שלא יכולה לטפל במשבר כלכלי ואי אפשר לטפל בזה כשאתה מעביר תקציבי עתק לשותפים שלך".

מספר 2 בכחול לבן הגיב גם לפרסום תמלילי חקירת נתניהו בתיק 1000 ולטענות כי גם הוא קיבל אספקת סיגרים מהמיליארדר. "אני לא מעשן שנים רבות לפני שנכנסתי לפוליטיקה", אמר לפיד בזמן שצחק. "נתניהו צריך לדעת שעדות שקר היא גם כן פשע, אבל זו פעם ראשונה שחשבתי שזו עבירה מצחיקה על החוק".

משה יעלון הגיב לדבריו של לפיד זמן קצר אחרי שדיבר, בתוכנית "מה בוער". "אנחנו לא מפלגה של 'יס-מנים'", אמר יעלון. "בני גנץ הקיף עצמו באנשים דעתניים קיבלנו החלטה ללכת יחד וכך יהיה".

ביום שני נחשפה במהדורה המרכזית הקלטה בה נשמע משה בוגי יעלון, מספר 3 בכחול לבן, אומר בשיחה עם פעילים שהתקיימה בימים האחרונים כי חוץ מלפיד עצמו - כולם במפלגה מתנגדים לרוטציה. "ברביעייה לפני כמה שבועות, אז עמדתי נאמרה, אני יכול להגיד שחוץ מיאיר לפיד שבעד הרוטציה, אף אחד לא בעדה", אומר יעלון בהקלטה.