בחירות 2019 סבב ב' יוצאות לדרך: גם אם עדיין לא החלטתם סופית למי להעניק את קולכם מאחורי הפרגוד, חשוב שלא תוותרו על מימוש זכותכם הדמוקרטית. רגע לפני שהקלפיות נפתחות, פנינו לראשי המפלגות ששמחו לנצל את ההזדמנות והציגו שורה של סיבות שמסבירות למה צריך לצאת ולהצביע. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בני גנץ, יו"ר כחול לבן:

"הגיע הרגע. ביום שלישי יש לנו הזדמנות אמיתית להקים ממשלת אחדות חילונית: ממשלה שתחליף את ההסתה והפילוג - באיחוי הקרעים ובאחדות, את השנאה והאיבה בין הצדדים – בוויכוחים מכבדים ואת הייאוש -בתקווה. אנחנו נתקן את מערכת הבריאות הציבורית, נחזק את מערכת החינוך, נדאג שהילדים וההורים שלנו לא יופקרו. אני מפציר בכם, אנחנו במערכה חשובה על עתיד הדמוקרטיה, וכל קול חשוב. אם יש משהו שחשוב בדמוקרטיה - הוא הזכות להצביע ולהיות שותף למקום שבו אנו חיים ומגדלים את ילדינו. צאו להצביע, כי אנחנו חייבים שהרוב יבטא את רצונו בקלפיות. צאו להצביע ותביאו את המשפחה, השכנים והחברים. זהו היום בו נוכל לממש את זכותנו ולשמור על הדמוקרטיה, והוא יכול להסתיים עם תקווה גדולה לעתיד".

יו"ר כחול לבן בני גנץ  (צילום: החדשות12)
"הרוב חייב לבטא את רצונו בקלפיות", יו"ר כחול לבן בני גנץ | צילום: החדשות12

ח"כ איימן עודה, יו"ר הרשימה המשותפת:

"אין לנו פריבילגיה לחכות עד שיתנו לנו את השוויון, הזכויות, וההשפעה שמגיעים לנו כאזרחים. אנחנו חייבים לקחת אותם בעצמנו. אם 65% מהציבור הערבי ייצא להצביע, לנתניהו אין סיכוי להיות ראש ממשלה ונוכל לקדם את הנושאים הבוערים בחברה הערבית".

איימן עודה (צילום: באדיבות חדש תעל)
"אם 65% מהציבור הערבי יצביע - לנתניהו אין סיכוי להיות רה"מ", יו"ר הרשימה המשותפת | צילום: באדיבות חדש תעל

איילת שקד, יו"ר ימינה:

"המדינה היהודית כמו שאנחנו אוהבים אותה ונלחמים עליה נמצאת תחת מתקפה משולבת. אנחנו אמנם לא שומעים אזעקות של צבע אדום, אבל הפגיעות נופלות ממש בלב המחנה. את האות למתקפה המרושעת נתנו אנשים כמו אביגדור ליברמן שקורא לממשלה בלי קיצוניים וחרדים, בני גנץ שרוצה להקים ממשלה בלי דתיים, והתקשורת, שמשחירה את פנינו יום-יום באמצעות הקלטות מבושלות עם ניחוח אנטישמי. ואם כל זה לא מספיק אז הרי שראש הממשלה בנימין נתניהו בכבודו ובעצמו שמחזר אחר קולות הציונות הדתית נאלם דום גם הוא אל מול המתקפות הפרועות. אנחנו חייבים להתעורר, אסור לנו לוותר לתעמולה הארסית הזו. אם אנחנו לא רוצים להיעלם, אנחנו חייבים להילחם".

איילת שקד (צילום: באדיבות ימין החדש)
"אם אנחנו לא רוצים להיעלם - אנחנו חייבים להילחם", יו"ר ימינה איילת שקד | צילום: באדיבות ימין החדש

אביגדור ליברמן, יו"ר ישראל ביתנו:

"ההכרעה האמתית בבחירות האלו היא בין ישראל ביתנו לבין ישראל של סמוטריץ',  דרעי, גפני, ליצמן, פרץ ובן גביר. בזמן שהציבור החילוני מקטר בסלון, הציבור החרדי הולך להצביע באחוזים גבוהים מאוד. גם גנץ וגם נתניהו מעדיפים ממשלה צרה עם החרדים. רק ישראל ביתנו חזקה תוכל למנוע הקמת ממשלת הלכה ולכפות על הליכוד וכחול לבן ממשלה לאומית ליברלית רחבה".

אביגדור ליברמן (צילום: באדיבות ישראל ביתנו)
"בזמן שהציבור החילוני מקטר - הציבור החרדי הולך להצביע", יו"ר ישראל ביתנו ליברמן | צילום: באדיבות ישראל ביתנו

סגן השר יעקב ליצמן, יו"ר יהדות התורה:

"חשוב שאזרחי ישראל ייקחו אחריות על עתידם והחיים המשותפים שלנו כאן בארץ. כציבור חרדי זו ממש חובה גדולה לכל אדם לבוא ולממש את זכותו כדי שהנציגות החרדית תהיה מספיק חזקה נוכח הניסיונות לפגוע בלגיטימציה שלנו ושל הזכויות שלנו".

יעקב ליצמן (צילום: באדיבות יהדות התורה)
"חשוב שאזרחי ישראל ייקחו אחריות על עתידם", יו"ר יהדות התורה יעקב ליצמן | צילום: באדיבות יהדות התורה

השר אריה דרעי, יו"ר ש"ס:

"ראשית, זו זכות ואף חובה ללכת להצביע ולהשפיע. אני קורא לכל בעלי זכות הבחירה להצביע בבחירות. כמי שהתחנך על אהבת התורה, מצווה לשמוע בקול חכמים ומצווה להצביע. ובימי הרחמים והסליחות בפרט, מרבים במצוות".

אריה דרעי (צילום: באדיבות שס)
"זאת זכות וחובה ללכת להצביע ולהשפיע", יו"ר ש"ס אריה דרעי | צילום: באדיבות שס

ח"כ ניצן הורוביץ, יו"ר המחנה הדמוקרטי:

"השחיתות, הסיאוב, הפערים הכלכליים, הרס הדמוקרטיה, ההדתה והסיפוח המתקרב - כל אלה מאיימים על הזכויות הבסיסיות ביותר שלנו. תחושת המיאוס ברורה, אבל ההכרעה נמצאת בידיים שלנו. צאו להצביע. אנחנו בבחירות גורליות, במאבק דרמטי על הדמוקרטיה הישראלית. צאו להצביע, כי אין לנו דמוקרטיה אחרת".

צפו בריאיון עם הורוביץ (צילום: החדשות)
"ההכרעה נמצאת בידיים שלנו", יו"ר המחנה הדמוקרטי ניצן הורוביץ | צילום: החדשות

ח"כ עמיר פרץ, יו"ר העבודה-גשר:

"אני קורא מכאן לכל אזרחי ישראל – צאו להצביע. צאו לממש את זכותכם הדמוקרטית, לקחת חלק בתהליך החשוב של קביעת המדיניות וסדר היום שיוביל את מדינת ישראל בשנים הקרובות. יום הבחירות הוא אחד מימי השיא של הדמוקרטיה הישראלית. אל תוותרו על הזכות להצביע ולהשפיע, כל קול הוא גורלי וחשוב".

עמיר פרץ (צילום: באדיבות העבודה)
"כל קול הוא גורלי וחשוב", יו"ר העבודה-גשר עמיר פרץ | צילום: באדיבות העבודה

איתמר בן גביר, יו"ר עוצמה יהודית:

"האחריות המוטלת על אנשי המחנה הלאומי היא לצאת להצביע, אך גם לדאוג שבכל משפחה, גם אם לא מסכימים בה לכל דעותיו של איתמר בן גביר, חייב להיות מספר מינימום של מצביעים לעוצמה יהודית, על מנת להבטיח את יכולתו של גוש הימין להקים ממשלה. כיום על פי כל הסקרים, עוצמה יהודית מתייצבת על 4 מנדטים ועוברת את אחוז החסימה. הכניסה של עוצמה יהודית לכנסת משנה לחלוטין את מאזן הגושים ומצילה את ממשלת הימין, כאשר ללא עוצמה יהודית לגוש הימין אין יכולת להרכיב קואליציה בשום קונסטלציה. כניסה של עוצמה יהודית לכנסת היא לא אינטרס של מועמדי המפלגה לכנסת, אלא אינטרס של גוש הימין ושל המחנה הלאומי כולו לכך שב-4 השנים הקרובות למדינת ישראל תהיה ממשלת ימין חזקה שתשמור על ארץ ישראל".

איתמר בן גביר (צילום: עוצמה יהודית)
"כניסת עוצמה יהודית לכנסת תשנה לחלוטין את מאזן הגושים", יו"ר עוצמה יהודית בן גביר | צילום: עוצמה יהודית

יו"ר הליכוד בנימין נתניהו בחר שלא להיענות לפניית חדשות 12.