למרות שנפסל על ידי בג"ץ, מועמד עוצמה יהודית לשעבר, מיכאל בן ארי, מודה שהאנשים שהוצבו ברביעייה הראשונה ברשימה הם למעשה הזרוע הארוכה שלו במפלגה: "אלה ילדים שלי, הם גדלו אצלי". בהקלטות מחוג בית שערך, שהגיעו לידי חדשות 12, בן ארי גם אמר שאם יכנסו לכנסת יפעלו למנוע פתיחת עסקים בשבת, ואף לסגור משחקי ספורט ביום המנוחה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

תחילה בן ארי מתייחס בהקלטות לראש הממשלה, בנימין נתניהו: "יותר קל לו לקבל (את הרשימה, ד"ל) מכיוון שהמפלצות לא ברשימה, אני לא ברשימה, ברוך מרזל לא ברשימה, בנצי גופשטיין לא ברשימה, הרשימה שלנו מאוד רכה".

עם זאת, בן ארי טוען כי "גם וסרלאוף וגם מאיר דוד קופרשמיט (מקום 3 ו-4 בעוצמה יהודית, ד"ל) הם תלמידים שלי ושל בנצי". לטענת בן ארי המועמדים סרים למרותו: "תאמין לי, אני מעדיף אחד שלא יזיז יד ורגל בלי לשאול אותי, בלי לשלוח לי הודעה: 'מורי ורבי מיכאל, מה לעשות במקרה כזה וכזה?'. מורי ורבי, ככה אני מוגדר אצלו. הווי אומר אלה ילדים שלי, הם גדלו אצלי".

איתמר בן גביר, ברוך מרזל ובנצי גופשטיין (צילום:  הדס פרוש, נועם רבקין פנטום, פלאש90, פלאש/90 )
"המפלצות לא ברשימה". גופשטיין מרזל | צילום: הדס פרוש, נועם רבקין פנטום, פלאש90, פלאש/90

בהקלטה גם מתייחס בן ארי למדיניות שיקדמו אם יכנסו לכנסת: "אנחנו נעזור לו (לנתניהו, ד"ל) לסגור את העסקים בשבת. המצב הזה של פתיחת עסקים בשבת - יווצר מצב שיהודים דתיים לא יוכלו להתפרנס, הילדים שלנו לא יוכלו להתפרנס".

"כל הספורט התחרותי בשבת, למה?", מסביר בן ארי בהקלטה. "כל הספורט הזה הוא מכניס המון כסף, לשופטים ולמאמנים. לאנשים שעובדים כל השבוע בעבודה אחרת, ובשבת הם עובדים בעבודה השנייה שלהם. זה דברים שצריך להיאבק עליהם".

אמנם אתמול ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף את יו"ר עצמה יהודית, איתמר בן גביר, ואמר שמי שמצביע עבורו "זורק קולות לפח", אך היום הוא כבר נשמע אחרת. רגע לפני המראתו לרוסיה אמר בתשובה לשאלת החדשות 12 שלפי הסקריו שבידיו המפלגה הקיצונית דווקא כן עוברת את אחוז החסימה. 

ממפלגת עוצמה יהודית נמסר בתגובה: "בית המשפט העליון עשה לד"ר בן ארי עוול כאשר פסל אותו מלרוץ לכנסת והכשיר את הרשימה המשותפת תומכי הטרור. אנחנו ודאי שלא נפסול אותו וסבורים שד"ר בן ארי הוא אוהב ישראל גדול תלמיד חכם ואיש שכל כולו רצון לעזור לעם ישראל ולהגן על חיילי צהל.‎
 
"פתיחת עסקים בשבת פוגעת קודם כל בציבור החילוני", הוסיפו בעוצמה יהודית. "יש לא מעט עובדים שמכריחים אותם לעבוד ביום השבת ובמקום לבלות עם המשפחות שלהם הם נאלצים לעבוד בשבת ואחרת יפוטרו. זה לא יקרה במשמרת שלנו. באשר לספורט: אין שום סיבה שמשחקי הכדורגל לא יהיו במוצש או בראשון. זכותם של דתיים ומסורתיים לראות ולשחק כדורגל ולא יכול להיות שדתיים ראויים להיות קצינים, עורכי דין ורופאים אך לא יכולים להיות שחקני כדורגל".