איחוד השמאל רוצה את ציפי לבני (צילום: פלאש 90, מרים אלסטר, יונתן זינדל, חדשות)
איחוד השמאל רוצה את ציפי לבני | צילום: פלאש 90, מרים אלסטר, יונתן זינדל, חדשות

גורמים במחנה הדמוקרטי מנסים לשכנע את ציפי לבני להצטרף לרשימה ולעמוד בראש האיחוד, כך מדווחים גורמים פנימיים ברשימה החדשה. ההודעה המפתיעה מגיעה בעקבות הודעתם הרשמית של סתיו שפיר, אהוד ברק ומרצ, על איחוד הרשימות וריצה משותפת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפי הדיווחים, גורמים במחנה הדמוקרטי נמצאים בקשר עם לבני כבר תקופה, ועד עכשיו היא הייתה מאוד מסוייגת מהאפשרות לחזור למערכת הפוליטית. כעת, מקווים ברשימה, שבעקבות החיבור היא תשנה את עמדתה, והם עומדים איתה בקשר.

רשימת המחנה הדמוקרטי (צילום: חדשות)
רשימת המחנה הדמוקרטי | צילום: חדשות
רשימת המחנה הדמוקרטי (צילום: חדשות)
רשימת המחנה הדמוקרטי | צילום: חדשות

הבוקר פורסם כי סתיו שפיר, אהוד ברק ומרצ יתאחדו לרשימה אחת תחת השם "המחנה הדמוקרטי". בראש הרשימה יעמוד ניצן הורוביץ ובמקום השני תעמוד סתיו שפיר, שהייתה הגורם המלכד במגעים לפי ההודעה הרשמית.

אהוד ברק בחר לעמוד במקום ה-10 ברשימה ואף ויתר על דרישתו לתפקיד בכיר, החלטה שעלולה למנוע ממנו לכהן כשר או אפילו ח"כ. בתום הפגישה נמסר כי יוזמי האיחוד מאמינים שהקמת "המחנה הדמוקרטי" היא צעד ראשון והכרחי ב"משימה להחזיר את מדינת ישראל למסלול".

בהודעה רשמית מטעם מפלגת העבודה נמסר: "אנו שמחים על הצטרפותו של אהוד ברק לרשימת מרצ, המהלך הזה ימנע אובדן קולות של רשימה שלא עוברת את אחוז החסימה, ואיימה לאבד קולות למחנה המרכז-שמאל". בעבודה הדגישו: "החלוקה כרגע היא ברורה. מפלגת העבודה מציבה אלטרנטיבה אידאולוגית חברתית ואלקטורלית ברורה לגוש הימין, דבר שיאפשר לנו לפרוץ ולהביא קהלים חדשים ולהחליף את שלטון נתניהו".

"מרגיש את הפוטנציאל של האיחוד", פרץ (צילום: קובי ריכטר/TPS, חדשות)
אורלי לוי מסתייגת מהצטרפות לרשימה | צילום: קובי ריכטר/TPS, חדשות

אורלי לוי אבקסיס, ששוריינה ברשימת העבודה תחת עמיר פרץ, הגיבה לאיחוד מוקדם יותר היום בגל"צ, והסתייגה מהאפשרות לחבירה לרשימה בה נמצא אהוד ברק. "אני לא באה ופוסלת אנשים", אמר אבקסיס. "מפריע לי שאנשים שמדברים על מצב של חוסר טוהר מידות, מדברים על הזדמנות שניה לפדופיל וסוחר בקטינות. כאמא לילדות קטנות - לי יש בעיה עם זה".

איציק שמולי ככל הנראה שוקל הצטרפות לרשימה המאוחדת. בראיון לקרן מרציאנו ואודי סגל בגל"צ אמר: "בימים האחרונים עשיתי מאמצים גדולים כדי להביא את המפלגה כמפלגה לחיבור גדול, עזיבה שלי תמוטט את המפלגה מבחינה אלקטורלית, אני לא יודע אם המפלגה בכלל תעבור את אזור החסימה".

גנץ שיבח את האיחוד (צילום: פלאש 90 גילי יערי, חדשות)
גנץ שיבח את האיחוד | צילום: פלאש 90 גילי יערי, חדשות

"חשוב להסתכל על התמונה הגדולה של הגוש, אני עושה כל מה שאני יכול כדי להביא את העבודה למקום הנכון", אמר שמולי. "אם לא אצליח אצטרך לחשוב מה אני עושה‎". שמולי אמר כי יודיע בשבוע הקרוב על עתידו הפוליטי.

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, שיבח את האיחוד הבוקר באולפן וואלה: "מהלך יפה וחשוב, ואני שמח שלא מתבזבזים קולות סתם. ברק הבין את העניין, ופינה את מקומו‎".