ראש הממשלה בנימין נתניהו הצהיר אמש (שבת) בתכנית "פגוש את העיתונות" כי איננו עוסק בקידום חוק החסינות, אך לא התחייב להחזיר המנדט לנשיא אם לא ירכיב ממשלה: "מקווה שזה לא יקרה". נתניהו טען כי החשדות נגדו יופרכו בשימוע ותקף את התקשורת: "השימוע קרס, תיקי הענק האלה קרסו. פרסמתם בליל רכילות מגמתי. אנחנו רואים איך הושגו עדויות כשהכניסו עדי מדינה לצינוק והפעילו עליהם לחץ בריוני".

קרב ראש בראש: כל ראשי המפלגות באולפן "פגוש את העיתונות"

כשנשאל אם יחזיר לנשיא את המנדט אם לא יצליח להקים ממשלה, סירב נתניהו להתחייב: "אני מקווה מאוד שלא נגיע למצב הזה. כולם תולים תקוות, דן שילון מתחבק עם הנשיא ומקווה שהפעם הוא יעשה את הדבר הנכון". על האפשרות שישראל תלך לבחירות בפעם השלישית בתוך שנה אמר רה"מ: "אסור לנו להגיע לזה ואין סיבה שנגיע לזה. כמעט הקמנו ממשלה, מרחק כמה אלפי קולות, זה יכול לא לקרות - תלוי לגמרי אם מצביעי הימין יבינו שאסור לזרוק קולות לעוצמה שלא תעבור".

באשר לשימוע נגדו באוקטובר, טען רה"מ: "השימוע קרס, תיקי הסרק האלה מבוססים על רכילויות..כשאנחנו רואים את העדויות הללו, שהוצאו מעדי המדינה שהכניסו לצינוק - ובכן זה יקרוס". על חוק ההתגברות והחסינות אמר נתניהו: "אני לא עוסק בזה. פסקת ההתגברות היא בכלל על נושאים אחרים". 

נתניהו הוסיף: "אלו תיקי סרק בלחץ תקשורתי אדיר, הפגנות השמאל על היועמ"ש ו-250 מיליון שקל שלקחו חוקרים על שקרים ולחץ על עדי מדינה. אמרתם שאני רוצה לשנות את חוק החסינות - לא היה, להכניס להסכמים הקואליציוניים - לא היה וגם הפעם לא יהיה. פסקת ההתגברות היא בכלל על נושאים אחרים".

ראש הממשלה אמר בריאיון כי ככל הנראה לא יהיה מנוס מ"מערכה רחבה, מלחמה כמוצא אחרון" נגד החמאס ברצועת עזה: "היו שלושה מבצעים גדולים אבל כנראה שזה לא מספיק. לפני שאני שולח אנשים שלנו למלחמה, אני רוצה להביא למצב שכשנפעל זה יהיה במינימום קורבנות. הכנו דברים מפתיעים ותוכנית פעולה אבל אני לא מוכן כרגע להגיד לך איך ומתי נפתח במלחמה. אני אדאג לכך אם יבחרו בי - אנחנו נחזיר לדרום ביטחון מלא".

נתניהו ציין כי הוכנה תכנית לאופן הפעולה שאותה סירב לחשוף בשידור. עוד הוסיף נתניהו כי שוחח עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, וכי "ברית ההגנה ההדדית" שעליה דיבר טראמפ רק תסייע לישראל ולא תפגע בה.

גנץ: "נתניהו יקים ממשלת חסינות משיחית"

יו"ר כחול לבן בני גנץ התחייב באולפן להקים ממשלת אחדות חילונית עם הליכוד וישראל ביתנו, כזו שתביא לכך ש"המיעוט לא ישלוט ברוב": "נתניהו יקים ממשלה משיחית שתיתן לו חסינות. את זה אני הולך לעצור. הרוב קובע ונותן את האג'נדה, צריך ממשלת אחדות חילונית שיש בה מקום לכולם".

גנץ תקף את נתניהו וטען כי הוא מפרק את הדמוקרטיה: "נתניהו עושה דה לגיטימציה לבחירות, לבתי המשפט ולוועדת הבחירות. מה זה לעשות דה לגיטימציה מראש לתוצאות הבחירות? נתניהו מפרק את הדמוקרטיה הישראלית לצרכיו האישיים".

גנץ ציין כי הוא קיבל "אינספור הצעות לפני פיזור הכנסת", ורמז בדבריו כי יכול היה להיות שר הביטחון בממשלת נתניהו אבל סירב לכך. גנץ אמר כי הוא לא נגד ציבורים בישראל, וכי הוא "משרת את הערבים, את הדתיים, את החילונים ועוד למעט שני סוגים - קיצוניים, משיחיים וכאלו מקרב הערבים שפועלים נגד המדינה". באשר לטענה שהוא "חסר ניסיון", השיב גנץ: "הגעתי לסיעה של 3 מפלגות, הישג חסר תקדים".

על המצב הביטחוני בדרום אמר גנץ: "נתניהו לקח שלוש וחצי שנים של שקט, בזבז אותן לחלוטין, ובשנה וחצי האחרונות ההרתעה נמחקה לחלוטין. הוא מפחד לרדת לדרום". באשר להודעת טראמפ כי יקדם ברית הגנה משותפת בין ישראל לארה"ב, אמר יו"ר כחול-לבן: "אסור לקשור את הידיים של ישראל ואני מתנגד לברית שתכבול את ידי ישראל".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות