ימונה לשגריר באו"ם? בנט עם נתניהו (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות)
ימונה לשגריר באו"ם? בנט עם נתניהו | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות

בנט ימונה לשגריר באו"ם ולא יתמודד בבחירות? זו לפחות ההצעה שהועברה מטעם גורמים בסביבת נתניהו לשר החינוך לשעבר ויו"ר הימין החדש, שלא הצליח להיכנס לכנסת בבחירות האחרונות - כך דווח הבוקר (ראשון) בגלי צה"ל. עוד פורסם בתחנה כי מטעם מקורבי ראש הממשלה נמסר שההצעה אכן הוגשה לשר החינוך לשעבר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

נראה כי נתניהו הציע לבנט את התפקיד כדי להקל על מאמצי האיחוד מימין לליכוד במטרה לאגד את כל המפלגות תחת רשימה אחת - וללא בנט, שמעורר התנגדות בקרב גורמים באיחוד מפלגות הימין. עוד נראה שללא בנט, לאיילת שקד יהיה קל יותר להשתלב ברשימת הימין המאוחדת.

עם זאת, נראה שההצעה לאיוש התפקיד היוקרתי לא תצא אל הפועל. בנט עצמו מסרב להגיב לדיווח וציוץ שפורסם הבוקר מטעם מפלגתו, הימין החדש, מבהיר שככל הנראה בכוונתו לא להיענות להצעה: "תנועת הימין החדש בראשות נפתלי בנט מביאה בשורה ייחודית של ימין אמיתי, ערכי וליברלי, ושל יהדות ישראלית ללא כפייה ותרוץ בבחירות בכל העוצמה כדי להיות כוח גדול וחזק בממשלה הבאה. כל הצעה אחרת אינה רלוונטית".

ארדן מתמהמה, נתניהו שוקל מועמדים אחרים

בשבוע שעבר, פרסמנו כאן כי נתניהו מחפש מועמדים נוספים לתפקיד השגריר באו"ם, זאת לאחר שהתפקיד היוקרתי הוצע לשר לביטחון פנים, גלעד ארדן, ולא בפעם הראשונה. ארדן טרם החליט בסוגיה - וההתמהמהות שלו הובילה את נתניהו לפנות למועמדים אחרים, בהם, מתברר היום, גם בנט.

מתמהמה. השר ארדן (צילום: פלאש 90, חדשות)
מתמהמה. השר ארדן | צילום: פלאש 90, חדשות

השגריר הנוכחי באו"ם, דני דנון, צפוי לסיים את תפקידו בקרוב - ויש לבחור את מחליפו בקרוב מאוד. שם נוסף שעלה כמועמד אפשרי לתפקיד לצד ארדן, הוא שמו של שר המדע והחלל, אופיר אקוניס.