"רציתי חיבור ואיחוד בשמאל - והשגנו את זה": ניצן הורוביץ, המקום הראשון במחנה הדמוקרטי, התראיין הערב (שבת) ל"פגוש את העיתונות" עם רינה מצליח. הורוביץ סיפר על המגעים לאיחוד, העריך שעמיר פרץ לא יחבור אליהם - וגם הסביר את שינוי העמדה לגבי אהוד ברק בתוך שבועות ספורים. עוד העריך הורוביץ כי מפלגתו תקבל "הרבה יותר מ-10 מנדטים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אני מכוון לחיבור גדול מאז שנבחרתי לראשות מרצ", הסביר הורוביץ, "רציתי להתאחד עם העבודה ועמיר פרץ לא רצה. לצערי עמיר לקח לכיוון אחר והאיחוד הזה מבטא כמיהה של ציבור שרוצה שהערכים שלנו לא יהיו בשוליים". הורוביץ הוסיף: "אנחנו עולים בסקרים כי זה עונה על השאיפה של הציבור".

לדבריו, החיבור הוא "ממש לא ברירת מחדל - זה המעשה הפוליטי הנכון לראות את האנשים סביבך. תראי באיזה מצב היה השמאל והמפלגות שלנו קודם ואיפה אנחנו עכשיו. יותר מהוכפלנו והמטרה שלנו זה להתקדם ולהביא את הדברים להשפעה ממשית. מה שבאזורים שלנו מזמן לא היה".

על המגעים עם עמיר פרץ אמר: "את יודעת שאני השקעתי בזה מאמץ גדול להביא את העבודה ומרצ יחד. לצערי פרץ קיבל החלטה ללכת לכיוון אחר וככל ששמעתי אין להם שום כוונה לחבור לשמאל וללכת איתנו - זאת הייתה ההחלטה שלו. הוא פונה ימינה". כשנשאל אם יפנה את המקום לציפי לבני השיב: "לא מתכוון לעשות את זה. אני ממוקד במטרה, יש לנו שליחות ונגיע להצלחה גדולה בבחירות".

"לא יודע אם ברק יישאר ח"כ עוד שנה"

כשעומת עם דבריו נגד ברק ("הקים מפלגת אווירה") מלפני שבועות ספורים, השיב: "אני מסתכל על המטרה המשותפת וחושב מה אפשר לעשות כדי להשיג את הגדלת הכוח. אני עובד עם מי שמסביבי - זה מה שהציבור רוצה". כשנשאל אם ברק יהיה חבר כנסת בעוד שנה, ענה: "את זה את צריכה לשאול אותו. יש רשימה מפוארת. אינני יודע אבל אני אומר לך שזה יהיה הרבה יותר מעשרה (מנדטים)".

הורוביץ עם שפיר וברק, שלשום
הורוביץ עם שפיר וברק, שלשום | צילום: תומר ניוברג, פלאש 90, חדשות

הורוביץ נשאל אם ברק לא יהיה מכשול בפני הצבעה של הציבור השמאלי והערבי והשיב: "בפני הציבור הערבי היה צעד חשוב של התנצלות על אוקטובר 2000. אני מסתכל קדימה ושואל מה המטרה. אנחנו במערכת בחירות ועוד חודש וחצי אנשים צריכים להצביע. אני רוצה למקסם את הכוח. אנחנו במערכה. הימין לא עושה לנו שום הנחות. כחול לבן מנמנמת".

הורוביץ הגיב גם לביקורת על כך שהכיבוש לא הוזכר בנאום המשולש עם ברק וסתיו שפיר: "סוף סוף יש גוף גדול שרוצה לפעול לפתרון מדיני, לשתי מדינות, לסיום הכיבוש. זה אני. אני איש שמאל. זה מדריך אותי כל חיי ועכשיו הצלחנו בזכות המחנה הדמוקרטי להביא את זה למקום הרבה יותר משמעותי. בהסכם כתוב במפורש חתירה להסכם מדיני. מדובר בחיבור של שלוש מפלגות ולכל מפלגה יש את העקרונות שלה. מרצ מובילה את החיבור ואני מוביל את הרשימה".

עוד התייחס לטענה שהציבור הערבי לא מתנער מספיק מתקיפת הנער מטמרה במרכז גאה בתל אביב והשיב: "ח"כ עיסאווי פריג' הביע התנגדות וזה קול חשוב. אני חושב שזה לא רק אחריות של מגזר מסוים או של קבוצה מסוימת אלא של שירותי הרווחה לתת מענה לנערים שנזרקים מהבית חשופים לאלימות. העניין הוא ששירותי הרווחה לא נותנים כמעט שום מענה".