היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט דחה הערב (שני) את עתירת הליכוד שביקשה למנוע את פרסום תמלילי חקירותיו של בנימין נתניהו‎. בהודעתו הצטרף לוועדת הבחירות המרכזית שדחתה בשישי האחרון את אותה עתירה. בעתירה דומה שנעשתה לפני הבחירות הקודמות פרסם היועמ"ש חוות דעת הפוכה מזו הנוכחית.

לתגובתו המלאה של היועמ"ש

על פי עמדתו של היועמ"ש אין בכוחו של יו"ר ועד הבחירות להכריע בנושא והבקשה המדוברת חורגת מסמכותו. "הרי שאין ליושב ראש ועדת הבחירות סמכות להוציא צו מניעה ביחס לפרסומים", הסביר מדלבליט בהחלטתו. על כן דחה על סף את העתירה.

בעתירה המקורית שהגישה מפלגת הליכוד נכתב כי "מבלי לגרוע מכלליות האמור מתבקש ראש וועדת הבחירות ליתן צו ארעי המונע את פרסום חומרי החקירה הנוגעים לראש הממשלה במהדורות החדשות". בנימוקי העתירה נכתב כי "עניינה של עתירה זו הוא בפרסומים בלתי חוקיים, אשר מפורסמים באמצעי התקשורת השונים בענין חקירות ראש הממשלה" שנועדו, כך על פי הנטען בעתירה, "להטות את הבחירות".

כבר ביום שישי דחתה ועדת הבחירות המרכזית דחתה את הבקשה נתניהו למנוע פרסום תמלילים ומסמכים נוספים מתיק 4000. "בשלב זה לא מצאתי כי יש מקום למתן הצו הארעי המבוקש, על פי התשתית שהונחה", כתב השופט בהחלטתו.

תגובת הליכוד: "חוות דעתו של היועץ המשפטי לממשלה תמוהה במיוחד לנוכח העובדה שרק לפני חמישה חודשים פרסם חוות דעת הפוכה, בה קבע שיש להשהות את מסירת חומרי החקירה בתיקים הקשורים לראש הממשלה עד לאחר מועד הבחירות, מחשש שחומרי הראיות ימצאו את דרכם לכלי התקשורת ויפורסמו בתקופת בחירות.

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! נבחרת הכתבים המובילה של ישראל פוגשת את האנשים המשפיעים במדינה! >>> מהרו להירשם עוד היום