"מכפייה שנכשלה לשילוב מצליח": אהוד ברק שהודיע בשבוע שעבר על חזרה למגרש הפוליטי עם מפלגה חדשה שהקים, כינס אחר הצהריים (שלישי) מסיבת עיתונאים שבה חשף את "תוכנית השילוב" שנועדה לדבריו להביא לשילוב מלא של חרדים בחברה הישראלית תחת הסיסמה: "ברק. האומץ לנצח". ברק הופיע לצד האנשים שכבר הצטרפו אליו: יאיר גולן, יפעת ביטון, קובי ריכטר, יא יא פינק וכן נעה רוטמן ושגית פרץ-דרעי שהצטרפו ביומיים האחרונים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בפתח דבריו ביקש ברק לשלוח תנחומים למשפחתו של טקה סולומון, שנורה שלשום למוות בידי שוטר בקריית חיים: "ישראלים בני ובנות קהילת יוצאי אתיופיה עברו אפליה. נדרשת כאן חקירה ללא מורא. מותו של סלמון קשה, מקומם ומיותר. כחברה עלינו לעשות הכל על מנת שמקרי קשים וכואבי לב כאלה לא ישנו".

לאחר מכן התייחס ברק לסוגיית גיוס החרדים לצבא - והכריז: הממשלה הבאה שבה הוא ומפלגתו יהיו חברים - תבטל את חוק הגיוס תוך שנה. "אנחנו כאן כדי לומר לציבור שנביא לביטול חוק הגיוס, סוף לישראבלוף", אמר. "אנחנו מתחייבים לחתוך את הקשר הזה שיסתבך ללא מוצא. כשם שחתכתי את הקשר של ישיבה מדממת בלבנון לאחר 20 שנה, כך גם הפעם נחתוך את הקשר הגורדי הזה אם תתנו את אמונכם. מכפייה שנכשלה לשילוב מצליח".

תוקף בחריפות את נתניהו. ברק
ברק בשבוע שעבר | צילום: פלאש 90, חדשות

"מביאים מה שהיה חסר בבחירות הקודמות"

"הגיע הזמן למנהיגות שתיקח אחריות ותפעל לשינוי מהיסוד", הסביר ופירט: "ראשית, צה"ל יגייס על פי צרכיו את כל מי שמבקשים לשרת בו, והוא ימשיך להיות צבא העם. המשרתים יזכו שכר הולם. כל יתר הצעירים, כולל ערבים, ישרתו שירות אזרחי-לאומי. שלישית, מקסימום אזרחים - חרדים ודתיים - ישתלבו בעבודות". הוא הוסיף: "יש לומר את האמת - היישום של חוק טל נכשל, וזה היה גורלם של כל הניסיונות האחרים והגיע הזמן לומר אמת - זה לא עבד ולא יעבוד".

"תוכנית השילוב מתמודדת עם החולאים העמוקים ביותר בחברה, בפצע מדמם בין החרדים לאלה שאינם חרדים - זוהי תוכנית שמשנה ומעצבת מציאות, מה מה שהחברה הישראלית זקוקה לו, זה מה שנכון לעשות", סיכם ברק את תוכניתו - ואז פנה לעסוק בשיתופי הפעולה הפוליטיים ביום שאחרי הבחירות בספטמבר.

"אני מבקש להזכיר שוב מה הביא אותנו לצאת לדרך - להחזיר את ישראל לפסים ולהפיל את משטר נתניהו", הבהיר. "לא נשב איתו בממשלה בשום שלב. נקודה. נשלב ידיים כדי להפילו ולא כדי להצילו. לאחר לכתו נשב עם מי שיסכים עם תפיסתינו: מדינה יהודית ודמוקרטית על פי מגילת העצמאות. אנחנו מביאים מה שהיה חסר בבחירות הקודמות".