"זהות" תוכנס לגוש המאוחד? (צילום: הלל מאיר ויונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
"זהות" תוכנס לגוש המאוחד? | צילום: הלל מאיר ויונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

גוש טכני של כל מפלגות הימין יוקם - כולל זהות ועוצמה יהודית? זו לפחות המטרה שהציבו יו"ר הימין החדש איילת שקד ושותפה להנהגת המפלגה נפתלי בנט - יעד שבכוונתם להשיג מהר ככל הניתן, לפני פקיעת מועד הגשת הרשימות לכנסת ה-22, ביום חמישי הקרוב.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

בלייב פייסבוק שהעביר היום (ראשון) בעמוד שלו אמר בנט כי ההחלטה שלו ושל שקד היא "לאחד את כולם -  גם את פייגלין ועוצמה יהודית ולהביא אותם תחת מטריה אחת גדולה של גוש ימין. זה הקו שאני הולך עליו, איילת ביקשה שאוביל את המשא ומתן מול כולם".

בנט ושקד, בשבוע שעבר (צילום: החדשות)
ממשיכים במגעים לגוש גדול. בנט ושקד | צילום: החדשות

בנט הבהיר כי המטרה היא לא יצירת מפלגה מאוחדת, אלא הקמת גוש טכני שיכיל כמה מפלגות - כאלה שיפעלו באופן עצמאי לאחר הבחירות: "אני במגעים מול סמוטריץ' וגם מול הרב רפי. יש עיכובים בצד שלהם שזה קצת נגרר, אבל היום בערב אני בא למפגש עם הרב רפי כדי לסגור ואני רוצה להכניס גם את 'זהות' לתוך הקבוצה".

"אנחנו חוברים לגוש טכני, בטח יעשו עלינו קמפיין בנושאי להט"ב ומדינת הלכה"

"גם 'עוצמה יהודית' בתוך האיחוד", אמר בנט, "זה הרצון שלנו, למרות שאני לא בעמדות של האנשים שם בכלל. בבחירות הדבר היחיד שחשוב הוא המנדטים - זה המפתח למימוש הערכים.
אחרי הבחירות כל סיעה תפעל עצמאית וזה המשמעות של גוש טכני".

בנט אמר כי מרגע שייסגר הגוש הטכני, הוא בטוח שמפלגות כמו כחול לבן "יעשו עלינו קמפיינים שאנחנו מכניסים אנשים שהם נגד להט"בים ובעד מדינת הלכה... חבריי בצלצאל והרב רפי הם אנשים טובים והתקשורת אוהבת להקצין אותם".

6 מקומות בעשירייה לאיחוד הימין (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90‎, חדשות)
6 מקומות בעשירייה לאיחוד הימין | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90‎, חדשותבנט הוסיף שסוכם על כך שאיחוד מפלגות הימין יקבלו את רוב המקומות בעשירייה הראשונה - 6 מתוך 10 - "זאת למרות שבסקרים לימין החדש יש 10 מנדטים והם עם 4, אבל אנחנו לא עברנו את אחוז החסימה וזה הוגן. עשינו את זה גם מתוך רצון טוב וההחלטה הזו התקבלה בלב שלם".