שבוע לבחירות - מבצע גיוס הצבעה בקרב החרדים: מועצת גדולי התורה פתחה היום (שלישי) במבצע לגיוס מצביעים, כשהמסר הוא: "מי שלא מצביע - שותף למאיימים על הדת". 

מועצת גדולי התורה מתגייסת לעודד הצבעה בבחירות‎
המודעה שפורסמה בעיתונות החרדית וקוראת לצאת ולהצביע

כחלק מהמבצע, פורסמו הבוקר מודעות בעיתונות החרדית שקוראות לאוכלוסייה החרדית להגיע לקלפיות - ובתמורה להצבעה, מובטחים איחולי גמר חתימה טובה לתומכים. מדובר בצעד דרמטי שיכול להוביל לגידול בכוחם של החרדים - על חשבון מפלגות אחרות. 

מקשיחים עמדות? ליצמן וגפני
מבצע לעידוד הצבעה. ליצמן וגפני | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

"קוראים אנו בקריאה קדושה אל כל אשר לבנו פונה אל ה', מכל העדות והחוגים, ולפעול ולהפעיל למען הצלחתה של רשימת יהדות התורה המאוחדת ויש בזה משום קידוש שם שמיים ברבים", נכתב. "וכל המתרפה במלאכתו ואינו מצביע כבקשתנו, נעשה בעקיפין, חס וחלילה, שותף למאיימים על שומרי הגחלת". 

הישורת האחרונה של הקמפיין: המפלגות מחדדות מסרים 

בשבעת הימים האחרונים שנותרו לקמפיין, גם המפלגות האחרות מחדדות מסרים ומתמקדות בקהלים שבקרבם הן זוכות לתמיכה הגדולה ביותר, במטרה לשנע כמה שיותר מצביעים לקלפיות ביום הבוחר. 

כחול לבן במסר לראש הממשלה
בליכוד ובכחול לבן מתמקדים בקהלים שלהם | צילום: פלאש 90/ תומר ניוברג, קובי ריכטר/TPS, חדשות

בכחול לבן החליטו לחדד את המסר ״כל קול שלא הולך לכחול לבן - הולך לביבי", זאת במטרה להפוך למפלגה הגדולה ביותר. הקו הזה אמנם מסוכן מבחינת גוש המרכז-שמאל אבל בכחול לבן סבורים שהעבודה והמחנה הדמוקרטי נמצאות שתיהן במקום בטוח מעל אחוז החסימה.

במחנה הדמוקרטי עולים גם כן למתקפה - ומכוונים את האש לעבר מפלגת העבודה-גשר, המתחרה העיקרית שלהם על קולות המצביעים שמשמאל לכחול לבן. במפלגה העלו הבוקר סרטון שתוקף ישירות את אורלי לוי-אבקסיס - וטוענים שמי שיצביע לעבודה-גשר, מצביע למעשה לימין. 

גם בליכוד נערכים לימים האחרונים ומתכננים לבוחרים הפתעות: במפלגה קבעו שיציגו לפחות הישג מדיני משמעותי אחד ממש ברגע האחרון, פרסום שיטרוף את סדר היום הציבורי, ויאלץ את כולם להתייחס אליו. הישג כזה, חושבים במפלגה, ידגיש את נקודת התורפה של כחול לבן - חוסר הניסיון המדיני, ויציג את נתניהו כ"מר ביטחון", שיכול להביא הישגים כשאחרים רק מדברים פוליטיקה.