בכיר נוסף מצמרת הליכוד בעבר מותח ביקורת על נתניהו - ומצהיר כי לא יתמוך בו: הבוקר (חמישי) הודיע השר והח"כ לשעבר מיכאל (מיקי) איתן, מהדמויות הבולטות בליכוד במשך עשורים, כי לא יצביע למפלגה בבחירות שייערכו בעוד חמישה ימים. בפוסט שפרסם בפייסבוק הסביר איתן כי "היום נתניהו הוא הליכוד והליכוד הוא נתניהו. התלבטתי ארוכות. צר לי, בפעם הראשונה בחיי, לא אוכל להצביע לליכוד". רק שלשום הצהיר גם השר לשעבר בני בגין, בנו של ראש הממשלה המנוח מנחם בגין, כי לא יצביע ליכוד בבחירות הקרובות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

איתן ציין בפוסט שפרסם כי היה פעיל בליכוד במשך 50 שנה ובמשך כ-30 שנה כיהן כח"כ ושר, עד שבבחירות 2013 לא נבחר לכנסת. "קיבלתי את דין הבוחר ברוח דמוקרטית, ולמרות הצעות שונות, לא עזבתי את הבית", כתב. "המשכתי לשרת את תנועת הליכוד ולתמוך בה, למרות שהליכוד של נתניהו התרחק בהתמדה מערכי התנועה הלאומית-ליברלית מימי בגין".

במתקפה ישירה על נתניהו ציין איתן: "עמדות שנחשבו טבעיות בנושא טוהר המידות וצניעות אישית, הפכו ל'מיושנות'. מערכת שלטון החוק עומדת בפני מתקפות חוזרות ונשנות, שנועדו למנוע בירור של חשדות נגד רה"מ. תהליך של הדתה, הדרת נשים, ופגיעה בחובת הגיוס התפשט לבלי הכר ומחנה לאומני, ימני-קיצוני, הכולל שותפות עם תלמידי כהנא, הפך טבעי".

לדבריו, "נתניהו עושה שימוש בוטה בעקרונות שלמד מיועצו המיתולוגי, ארתור פינקלשטיין. על פיהם, הסתה נגד מיעוטים כמו השמאל והערבים, יכולה לסייע לו בבחירות. ככל שהוא פורט יותר ויותר על נימים גזעניים,
הוא מסבך את יריביו הפוליטיים באשמת סיוע לאויב ומתייג אותם כבוגדים".

חה
ח"כ איתן, ארכיון | יח``צ: אתר הכנסת

הח"כ והשר לשעבר הוסיף ומתח ביקורת חריפה על התנהלות נתניהו: "ראש ממשלה שמכהן למעלה מעשור יוצא בבוטות נגד המשטרה, נגד היועמ"ש, נגד התקשורת, נגד המפכ"ל, כאילו כולם קשרו קשר נגדו. על בסיס הפגיעה במוסדות חשובים אלה, קורא נתניהו לציבור לתמוך בו. תהליך הבחירות לפי נתניהו הוא לא תהליך שיקבע מי יפעל לטובת המדינה, אלא מי יפעל לטובת הענקת חסינות לנתניהו".

לדברי איתן, "אזרח שמצביע בעדו מצביע בהכרח נגד שלטון החוק ולא יהיה לו למי לבוא בטענות כאשר בית המשפט יהפוך להיות זרוע של בעלי שררה ומקורבי השלטון. אם נתניהו ותומכיו בליכוד ובמפלגות הלוויין שלו מעבירים מסרים שלפיהם הבחירות הקרובות יהוו מעין משאל עם 'האם להעמיד לדין את נתניהו', המסקנה שלא יכולתי לברוח ממנה, היא שכל פתק מחל בקלפי הוא פתק שתומך בביטול כוחו של בית המשפט, בסירוסו של שלטון החוק ובפגיעה אנושה במערכת הדמוקרטית".

עוד תהה השר והח"כ לשעבר: "ומה אדם עם דעות כמו שלי, שמאמין בעקרון הפרדת הרשויות ועליונות שלטון החוק, צריך לעשות במצב הנתון הזה? הרי ראש הממשלה בהתקפותיו לא רק ניסה לפגוע ברשות השופטת, אלא גם השתלט טוטאלית על הכנסת, ולראיה הוא מביא אליה הצעות מופרכות כמו חוק המצלמות, על מנת שהכנסת תאשר לתומכיו שימוש באמצעים שצריכים להיות מסורים לשומרי סף כמו ועדת הבחירות המרכזית".

בסיום דבריו קרא איתן למנהיגות אחרת בליכוד: "נעלמו חילוקי דעות לגיטימיים ותוססים ואת מקומם תפסו הצהרות נאמנות של צמרת הליכוד למשפחה השלטת. הליכוד זקוק למנהיג ראשון בין שווים, שיוכל לאחות את הקרעים, ולבנות מחדש את המפלגה ואת ההסכמה הלאומית".