ליברמן על האיחוד בשמאל: אפס אחוזים שנשב (צילום: רויטרס, חדשות)
"לא נשב עם חרדים ומשיחיים" | צילום: רויטרס, חדשות

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, תקף הבוקר (רביעי) את נתניהו, איחוד מפלגות הימין והמפלגות החרדיות וכינה אותם משיחיסטיים. בריאיון שהעניק לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב' אמר ליברמן כי "לנתניהו ולליכוד של היום אין קשר לימין. מהרגע שכל חברי הליכוד שותקים הם נותנים לגיטימציה". עוד אמר ליברמן: "אם תוקם ממשלת אחדות לאומית ורחבה בלעדיי - אני מסופק".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

ליברמן טען כי גישת מפלגתו היא למקד את הוויכוח במהות ובאיזה ממשלה תקום ולא במי יהיה ראש הממשלה. "אנחנו רוצים ממשלה לאומית רחבה ואנחנו נמליץ על ראש ממשלה בלי להתערב מי עומד בראש איזו מפלגה", אמר. "אני חושב שאפשר וצריך להקים ממשלה רחבה לאומית עם הליכוד וכחול לבן וגם עם נתניהו".

ליברמן והחכ"ים החרדים (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90‎, חדשות)
ליברמן והחכ"ים החרדים | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90‎, חדשות

למרות הדברים הללו ליברמן אמר: "אבל אני רואה שכחול לבן, כמו ביבי, חולמים על הקמת ממשלה צרה עם החרדים. שמעתי אותם השבוע וגם את עמיר פרץ שרוצה אותם. אנחנו לא רוצים אותם ולא נשב - לא עם חרדים ולא עם משחיים וזו התחייבות פומבית: ממשלה רחבה בלי חרדים ובלי משחיים".

"צריך להבין שהמדינה ניצבת מול אתגרים ענקיים גם בפן הביטחוני וגם בכלכלי - הגרעון עצום והממשלה מנסה להסתיר את גודלו", המשיך ליברמן במתקפתו. "אנחנו יודעים שלמרות כל ההבטחות הורד קיצוץ רוחבי בכל משרדי הממשלה והבעיה המרכזית היא לא רק הגרעון, אלא שבעקבותיו צה"ל ומערכת הביטחון נמצאים בקריסה תקציבית. למרות שהוחלט על העברת מיליארד שקל אף בקשה לא הגיעה לוועדת הכספים וזה נושא שראש הממשלה נמנע ממנו ומנסה להסתיר אותו".

יו"ר ישראל ביתנו האשים את נתניהו בכניעה לחמאס ואף אמר שרה"מ אחראי להתעצמות ארגון הטרור. "אני רואה שלמרות הכל ראש הממשלה נכנע ועוזר לחמאס בהתעצמות. הרי רשימת חומרים דו שימושיים שהוכנסו לעזה זה טירוף מוחלט וזה מקנה לחמאס יכולת לייצר שתי רקטות שמגיעות לחדרה ביום". הוא הוסיף: "אנחנו רואים לא רק עפיפונים אלא גם רחפנים וביבי ממשיך להתקוטט עם ברק ולעסוק בגימיקים ובשידורים מחוף הים".

כשנשאל כיצד יפעל אם תקום ממשלה רחבה ללא ישראל ביתנו, ליברמן השיב: "צריך לחשוב מה באמת הדבר החשוב ביותר לישראל - גם אם זה יהיה בלעדיי. אם יהיה אפשר להקים ממשלה בלעדינו אני מסופק". לסיום אמר: "הכל יכול להיות ואני חושב מה שעדיף למדינת ישראל ולדעתי עדיף ממשלה רחבה גם אם זה בלעדיי. אני בכל מקרה אמרתי שלא נצטרף לשום ממשלה עם החרדים והמשחיים ולצערי גם גנץ גם נתניהו וגם עמיר פרץ מדברים על ממשלה איתם".