שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' הגיב הבוקר (שני) לסערה שעוררו התבטאויותיו החריפות נגד ראש הממשלה ומערכת המשפט, על רקע מניעת הפרדה מגדרית באירוע תרבות בעפולה. בריאיון לקלמן וליברמן ב"כאן רשת ב'" סמוטריץ' לא חזר בו מהדברים והמשיך למתוח ביקורת על הניסיונות העקביים, לטענתו, של בית המשפט לכפות ערכים חילוניים על הציבור הדתי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"יכול להיות שסמוטריץ' זה לא חנה בבלי, וכשכואב לי אני צועק", אמר שר התחבורה בתגובה לטענות על סגנונו הבוטה. "בוא נדבר על המהות. אני שר בממשלה, ו-4 שנים אני מנסה בצורה מנומסת לנהל את האירוע הזה, שהוא בלתי חוקי בעליל, שבז ליהדות ולכל מי שמאמין בדרכיה. אירוע שמנסה לחנך מאות אלפי אנשים בישראל מחדש, כאילו שזה נאור וליברלי".

"אני יודע לנמק את הדברים בצורה טובה ונכונה ויש לי לפעמים גם התבטאויות חריפות שמייצגות את העובדה שאני לא משחק" המשיך סמוטריץ'. "אני לא עושה הצגת. כשכואב לי אני צועק. כשרומסים ציבור שלם - זה גזל כבשת הרש".

"אני שמח שגם הנהלת בתי המשפט שהוציאה הודעת תגובה לדברים שלי אמש ניסתה להתפתל ולהתנצל ולהסביר את פסק הדין", הוסיף שר התחבורה. "גם היא מבינה שמדובר בטרלול ולא פסק דין. מדינת ישראל היא מדינה יהודית וכל אחד מאתנו צריך לקום בבוקר ולשאול את עצמו במה זה בא לידי ביטוי - למה אנחנו כאן ולא באוגנדה".

בהמשך דבריו נימק סמוטריץ' את ביקורתו על ראש הממשלה: "נתניהו 10 שנים מתגאה בכך שהוא בולם כל תיקון במערכת המשפט. אותה מערכת שהפסיקות שלה פוגעות בביטחון של ישראל, בחופש הפעולה של צה"ל, בזהות היהודית ובכלכלה. שמתערבת בדברים שלא לה ומנסה לכפות על כולנו ערכים שלא בסמכות ושלא ברשות".