אחרי כישלון העברת חוק המצלמות, בין היתר בשל התנגדות ישראל ביתנו, ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף היום (שני) בחריפות את חבר הכנסת אביגדור ליברמן ואמר: "מאכזב מאוד שיו"ר ישראל ביתנו חבר לשמאל ולמפלגות הערביות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

 "פעם ליברמן אמר שתוך 48 שעות הוא יחסל את איסמעיל הנייה והנה עכשיו תוך 48 שעות הוא עושה זיגזג והולך עם אחמד טיבי ואיימן עודה", המשיך. "אין שום סיבה למי שרוצה באמת טוהר בחירות להתנגד לחוק המצלמות שמונע זיופים בבחירות".

ראש הממשלה גם תקף את ראשי מפלגת כחול לבן ואמר: "בעצם זה לא מפתיע שגנץ ולפיד חברו לאחמד טיבי ולאיימן עודה כדי לקבור את חוק המצלמות". נתניהו הוסיף: "הם הולכים יחד לממשלת שמאל שבה אחמד טיבי ואיימן עודה יהיו שרים בממשלה של גנץ ולפיד".

מוקדם יותר היום, הצעת חוק המצלמות שקודמה על ידי הליכוד נפלה בהצבעה ולא תקודם לאישור מליאת הכנסת.  להצעת החוק מעוררת המחלוקת לא הושג רוב בוועדה שדנה בשינוי חוק הבחירות וההצבעה הסתיימה עם 12 מתנגדים ו-12 תומכים. הדיון, בראשות ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) הפך מהר מאוד לסוער. ח"כ זוהר פנה לח"כ טיבי: "הגזע היהודי הוא גזע מיוחד ואני גאה להיות חלק ממנו - אל תטיפו לנו מוסר אתם אנטי ציונים"; ח"כ טיבי: "חקיקה אנטישמית".

בפתח הדיון אמר ח"כ זוהר: "התבשרנו שליברמן הודיע כי לא יתמוך בחוק המצלמות, זה לא ימנע מאיתנו לקדם את החוק בכל הכוח".

"למה אתה מסית? תביא עובדות. אתה מדבר כאילו אתה הקוזאק הנגזל", צעקו לח"כ מהליכוד כשהזכיר נתונים על זיופים מהבחירות האחרונות. זוהר השיב ותקף את הח"כים מהרשימה המשותפת: "לא אאפשר לכם לרמות גם בבחירות האלו. מה שאנחנו זיהנו זה שאם היינו יכולים להוכיח 140 קלפיות, הימין החדש הייתה עוברת את אחוז החסימה ובל"ד לא".

ח"כ עודד פורר מישראל ביתנו הזהיר כי הצבת מצלמות בקלפיות מייצרת סוג של מאגר ביומטרי לא מאובטח שיהיה בידיים של פעיל כלשהו ללא בקרה. ח"כ אסנת מארק מהליכוד ענתה: "מי שישמע מאגרי האבטחה בישראל שמורים?".