ראש הממשלה נתניהו ביקר היום (רביעי) בחריפות את צמרת כחול לבן בעקבות התגובות שפרסמו לירי אמש לאשקלון ולאשדוד בזמן כנס בחירות של הליכוד: "שמעתי את צהלות השמחה של לפיד וגנץ - לא יודע איפה שמחו יותר כשירו על רה"מ מעזה: בעזה או אצלם, אי אפשר לדעת, שמחה כזאת זו באמת בושה וחרפה".

בדיון על חוק המצלמות בכנסת התייחס נתניהו גם לביקורת שנמתחה על "ההצהרה הדרמטית" שמסר אתמול לפיה אם ייבחר פעם נוספת לראשות הממשלה הוא יביא להחלת הריבונות בבקעת הירדן ובצפון ים המלח. עיקר הביקורת עסקה בתזמון הפוליטי של ההצהרה, וגם להבהרה של הבית הלבן לפיה "אין שינוי" בעמדתה של ארה"ב באשר לסיפוח שטחים.

"אנחנו נמשיך לעשות מה שצריך גם בביטחון, גם במדינאות", אמר נתניהו לאחר שתקף את יו"ר ישראל ביתנו ליברמן וטען שהוא "מפיל סדרתי" של ממשלות ימין. "אתמול הכרזתי על כוונתי להחיל את הריבונות הישראלית על בקעת הירדן וצפון ים המלח ושואלים אותי 'למה חיכית?' - שאלה טיפשית כזאת יכולים לשאול רק מי שלא מבינים שום דבר בעשייה מדינית, לא יודעים איך פועלים בשדה הזה ואיך משיגים הישגים בשדה הזה. לוותר, לעקור, לסגת - את זה הם יודעים. אבל איך מקבלים, איך משיגים הישגים? לפני שמשיגים הישגים צריך למנוע הפסדים. לכן במשך שנים ארוכות, מול ממשל אמריקני אחר, קודם כל בלמתי".

הצהרת נתניהו (צילום: החדשות12)
נתניהו, בהצהרה שמסר אתמול | צילום: החדשות12

"בשלוש השנים האחרונות אני סולל מסילות", טען ראש הממשלה ועבר להגן על התגובה של ממשל טראמפ להכרזתו. "אני אומר לכם שזה תהליך הדרגתי, ולכן הודעתי לארה"ב בימים האחרונים על החלטתי, ושימו לב מה הייתה התגובה האמריקנית - הם אמרו 'אין שינוי במדיניות האמריקנית'. הם לא תקפו, הם לא הסתייגו - אבל הם גם תדרכו כלי תקשורת ואמרו את הדברים הבאים: 'ההכרזה של רה"מ נתניהו לא מונעת את תוכנית השלום שלנו'".

נתניהו הוסיף: "ביום ראשון אני מתכוון להביא להחלטת הממשלה את הסדרת היישוב מבואות יריחו שהקמתי כחווה חקלאית ב-1999. זהו צעד המשך להכרזה על הריבונות. זה מה שנכון לעשות, זה מה שצריך לעשות, זה מה שהעם רוצה שנעשה - אבל העם יוכל להביע את דעתו רק אם יבוא לקלפי בהמוניו ויצביע ליכוד". בשלב זה קשר את המהלך המדיני שהוא רוצה ליזום לחוק המצלמות - ואמר שאם החוק לא יעבור יש חשש של ממש ל"גניבת בחירות".

"העם יכול לקבל את דעתו, את החלטתו, רק אם נמנע את גניבת הבחירות", סיכם נתניהו. "הדרך היחידה לממש את המדיניות שהכרזתי עליה, למנוע את גניבת הבחירות, זה לבוא בהמונים לקלפי. השאלה היא למי זה יעזור - היום, מניעת המצלמות תעזור לכם; בקלפי, בעזרת השם זה יעזור לנו".