האיחוד בימין מתקרב - הלחץ בשמאל גובר
האיחוד בימין מתקרב - הלחץ בשמאל גובר | צילום: חדשות

המשא ומתן לאיחוד הימין טרם החל רשמית אבל הפערים לא נראים מרחיקי לכת - הויכוח בין הימין החדש לאיחוד מפלגות הימין הוא על המקום השמיני ברשימה. גם בשמאל מנסים להתכנס לקראת הרגע האחרון, בינתיים ללא הצלחה, ועמיר פרץ מנסה לגייס כוחות חדשים. במקביל, במרצ לא סוגרים סופית את הדרך לחיבור עם ברק אך מסתייגים ומקווים שהוא יפרוש והם יצליחו לקבל חלק מהמנדטים שהוא לקח מהם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

הסיכוי לאיחוד בימין הוא גבוה מאוד אבל עדיין יש ויכוח על המקום השמיני ברשימה. הימין החדש מוכן "לריצרץ'" - חמישה מעשרה זאת למרות שברוב הסקרים הם מובילים. מנגד איחוד הימין מציע כרגע 4 מ-10 זאת אומרת את המקום ה-9 וה-10. יש כרגע מחלוקת אבל על ויכוח כזה האיחוד לא ייפול. גם הוויתור שעשה בנט לשקד יקשה יתר הצדדים לטפס על עצים גבוהים מידי.

פרץ ושקד, ארכיון
הפערים בימין לא ימנעו חיבור | צילום: מריים אלסטר, פלאש 90, חדשות

השאלה שנשאלת לגבי החיבור בימין היא האם זו רשימה משותפת כמו כחול לבן והאם המטרה היא רק לייצר בלוק טכני? - הימין החדש מציע שבבחירות יתנהל קמפיין אחד משותף אבל המו"מ הקואליציוני יתנהל באופנים שונים, ועדיין לא ברור איך מתייחסים לזה באיחוד הימין אבל כאמור הסיכוי לאיחוד בימין גבוהים מאוד.

עמיר פרץ ואורלי לוי במסיבת העיתונאים | צילום: קובי ריכטר/TPS, חדשות

ובגוש השמאל? בסביבת עמיר פרץ ממשיכים לעבוד על חיבורים אבל לא עם מפלגות אלא עם דמויות ואישים. כעת הוא נמצא במגעים מתקדמים עם שני אלופים לשעבר ועם עוד דמות אחת נוספת בניסיון לצרף אותם כמעין שריונים ברשימה. חלקם אפילו לא היו בפוליטיקה ובהמשך השבוע יתבררו פרטים נוספים בנושא.

ניצן הורוביץ
יו"ר מרצ, ניצן הורוביץ | צילום: גילי יערי, פלאש 90‎, חדשות

במרצ לא ביטלו באופן סופי את החיבור עם ברק אבל די מסתייגים ומקווים שהוא יפרוש והם יצליחו לקבל חלק מהמנדטים שהם איבדו. בסביבת ברק מנסים לנצל את הרצון הגדול במחנה השמאל להתאחד ומוקדם יותר הם פרסמו עצומה הקוראת לאיחוד וגם בקמפיין ש"עם ישראל לא יסלח למי שימנע את החיבור הזה". המהלכים האלה נועדו להגביר את הלחץ וכפי שהימין השאיר כמה מנדטים "על הרצפה" במערכת האחרונה - הפעם נראה שמחנה השמאל הולך לכיוון הזה.

בריאיון לערוץ 20, אמר חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ': "על כתפיה של איילת שקד מוטלת על איילת אחריות כבדה וההחלפה של נפתלי מאפשרת את החיבור. בנט רצה לרוץ לבד ואיילת חושבת אחרת כך נראה. אני חושב שזה מה שצריך להיות ואני מקווה שנתכנס עוד הלילה ואם היא רואה את ההקלטה אני קורא לה לבוא ולהיפגש הלילה. נשתה נאכל ונסגור הכל. נבנה מנגנון שימקסם את הכוח הפוליטי".

יו
יו"ר ישראל אחת, אהוד ברק | צילום: הדס פרוש, פלאש 90, חדשות

זמן קצר לאחר מכן יו"ר מפלגת הימין החדש, איילת שקד, הגיבה לריאיון בחשבון הטוויטר שלה וכתבה: "יאאלה בוא". בתגובה כתב לה סמוטריץ': "בא. כתובת?".