יו"ר מפלגת ישראל ביתנו אביגדור ליברמן התראיין הערב (שבת) ל"פגוש את העיתונות" עם רינה מצליח ודיבר על התוכניות הפוליטיות ועל הקרע העמוק עם ידידו לשעבר אריה דרעי. ליברמן, שבמהלך הריאיון לא חסך ביקורת על נתניהו, המשיך לטעון לכל אורכו כי לא יישב בממשלה עם החרדים, לא משנה מי עומד בראשה.

יו"ר המפלגה דיבר על כך שגם הקמפיין של מפלגת "כחול לבן" מדבר על ממשלה חילונית ללא חרדים, אך לטענתו מדובר בקמפיין בלבד, ואצלו מדובר בהתחייבות. "אני זוכר את גנץ שולח דף ריק חתום למטה לחרדים. אני מאוד שמח שהוא מאמץ את העקרונות שלנו, הציבור יודע להבדיל בין המקור לבין החיקוי".

ליברמן הוסיף כי למרות הקמפיין הברור אין לו דבר נגד חרדים או דתיים: "אנחנו בעד עיקרון חיה ותן לחיות". לטענתו הוא הראשון שיתנגד לפתיחת מרכולים בשבת בבני ברק, אך מנגד הוא לא מצליח להבין למה צריך לסגור מרכולים בשבת באשדוד ובת"א.

על הטענה שלפיה הוא שרף את כל קשריו עם המפלגות החרדיות ענה ליברמן שהם אלה ששרפו את הקשרים איתו וניסו להפוך אותו "למוקצה". ליברמן טען שבשנה האחרונה החרדים היו "שיכורי כח" וניסו לפגוע בסטטוס קוו בצורה בלתי פוסקת: "הבינו שנתניהו הוא בן ערובה אצלם".

כשנשאל מדוע "התהפך" על החרדים, לאחר שעד עכשיו ישב איתם בממשלה, ענה ליברמן כי השינוי כלל לא חל אצלו. לטענתו הם ניסו להרחיב את הסמכויות של בית הדין הרבני וניסו לשנות את כל ההסדרים בנושאי הגיוס.

לגבי יו"ר ש"ס אריה דרעי, שהיה שעבר מקורב אליו, אמר ליברמן כי העניין לדבריו נגמר סופית. "יש לי הרבה חברים שהדעה הפוליטית שלהם שונה משלי, אין לי שום בעיה עם דעה הפוכה, אני לא כופה את דעתי על אף אחד. יש דברים שלא עושים, לא בפוליטיקה ולא בחיים האישיים".

ליברמן לא חסך ביקורת מראש הממשלה ובהומור אמר כי הבעיה עם נתניהו היא "שגם מבצע בעזה הוא יעשה רק אחרי החלת ריבונות על בקעת הירדן, וגם החלת ריבונות בבקעת הירדן הוא יעשה רק אחרי החלת ריבונות על אלקנה – כל זה הוא יעשה רק אחרי שיפגוש את בוריס ילצין בפעם הבאה, לא רגע לפני זה".

ליברמן הזכיר שנתניהו מסר חברון לערפאת, הצביע בעד גירוש יהודים מגוש קטיף והכשיל לטענתו את חוק עונש מוות למחבלים בקדנציה האחרונה, למרות שחתם איתו על הסכם קואליציוני. "מי שמשלם דמי פרוטקשיין לארגון טרור זה נתניהו – אז שכל אחד יסיק מסקנות".