גם הורוביץ התאכזב מהחלטת העבודה
הורוביץ. מתמודד על ראשות מרצ | צילום: חדשות

ניצן הורוביץ, חבר כנסת לשעבר מטעם מפלגת מרצ, הודיע היום (שני) רשמית כי יחזור לפוליטיקה ויתמודד על ראשות המפלגה, מול היו"ר המכהנת תמר זנדברג לקראת בחירות 2019. בשלב זה טרם ברור אם יתקיימו בחירות מקדימות במפלגה טרם הבחירות הכלליות, אולם בימים אלה מגבש סביבו הורוביץ מחנה תמיכה נרחב.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"החלטתי לרוץ כי ישראל החופשית והדמוקרטית שלנו נמצאת בסכנה ואני אלחם למען החופש הזה", כתב הורוביץ בעמוד הפייסבוק שלו. "קיבלנו מועד ב' לתקן את מה שקרה בבחירות האחרונות ולעשות שמאל חזק, ואסור לנו להחמיץ את ההזדמנות הזו״.

חבר הכנסת לשעבר הוסיף: "אנחנו שמאל ואנחנו גאים בזה כי אנחנו רוצים להיות חופשיים בארץ הזו. הרי זה הדבר הכי ישראלי שיש: "להיות עם חופשי בארצנו״ - חופשי מכפייה דתית, חופשי מחזירות חברתית, חופשי מאפלייה, גזענות וכיבוש, חופשי משחיתות".

זנדברג. תידחק החוצה? | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות

"צריך מנהיגות חזקה בשמאל כי אי-אפשר לסמוך על אף אחד אחר שיילחם באמת למען החופש שלנו כמו שמרצ ידעה להילחם - לא על ליברמן, לא על גנץ, ובטח לא על נתניהו שמוכר את הציבור החופשי למפלגות הדתיות בשביל קומבינת החסינות. זו מכירת חיסול".

ניצן הורוביץ בן ה-54, מתגורר עם בן-זוגו בתל אביב. הוא המכהן כיו"ר תנועת ישראל חופשית, שימש כחבר כנסת בשתי קדנציות בין השנים 2009 ל-2015 ונאבק נגד כפייה דתית. הוא ייסד בכנסת את השדולה הגאה ואת השדולה לשיוויון אזרחי ועמד בראשן. כמו כן כיהן כיו״ר הוועדה לעובדים זרים והיה חבר ועדת חוץ וביטחון.