לקראת הבחירות החוזרות שיתקיימו בספטמבר הקרוב יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן יצא בקמפיין חדש תחת הכותרת: "תצביעו לו? תקבלו אותם". בסרטון שפרסם היום (ראשון) ברשתות החברתיות ליברמן מזהיר את הציבור מפני מדינת הלכה ומתמקד במסר שלפיו כל הצבעה לליכוד או לכחול לבן תסייע בצורה עקיפה למפלגות אחרות, ובהן המפלגות החרדיות והרשימה הערבית המאוחדת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

לפי הסרטון של ליברמן, הצבעה לליכוד עלולה להוביל לממשלה שתכלול את יהדות התורה, ש"ס ואיחוד מפלגות הימין, בעוד שהצבעה לכחול-לבן עלולה להביא לממשלה שתכלול את מרצ, איחוד המפלגות הערביות, ש"ס, יהדות התורה והעבודה. לבסוף מבהיר יו"ר ישראל ביתנו: "תצביעו לליברמן, תקבלו ממשלה לאומית ליברלית - בלי חרדים".

יצליח לכפות ממשלת אחדות? ליברמן
יצליח לכפות ממשלת אחדות? ליברמן | צילום: יהונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

ביום חמישי האחרון אמר ליברמן בריאיון ל"מרציאנו וסגל" בגלי צה"ל כי יפעל לכפות ממשלת אחדות על הליכוד ועל כחול לבן, והצהיר: לא אשב בממשלת הלכה או בממשלת שמאל צרה. שר הביטחון לשעבר הסביר כי מטרתו היא לגרום להקמת "ממשלה יציבה, רחבה, שתוכל לתפקד 4 שנים".

בפתח דבריו התייחס ליברמן לדבריו כי "יכפה" על יו"ר הליכוד ועל יו"ר כחול לבן לשבת יחד: "ברור שגם בני גנץ וגם בנימין נתניהו מעדיפים ממשלה צרה עם החרדים. כל מה שראיתי בחודש האחרון - החנופה מצד בני גנץ וחבריו לחרדים - מצביע לכיוון הרצוי מבחינתם. אני חושב שממשלה כזאת היא לא טובה לצרכים של מדינת ישראל בעת הזו ולכן אני מקווה שאנחנו נגיע ליום הבחירות עם מספיק מנדטים על מנת לכפות את זה גם על זה וגם על זה".

כשנשאל אם מטרתו בבחירות הקרובות היא להיות לשון המאזניים, אמר: "הייתי גם בבחירות האלה ואמרתי מראש שלא צריך רוטציה - מי שיקבל את מספר המנדטים המרבי הוא המועמד לראשות הממשלה". לדבריו, למרות שהוא לא פוסל יותר את האפשרות כי ימליץ לנשיא המדינה על בני גנץ להרכיב את הממשלה, בדבריו אמר שהוא גם לא פוסל את נתניהו.