@לאחר שלא הגיע לישיבות ממשלה רבות אחרי הבחירות, שר החינוך נפתלי בנט התייחס היום (ראשון) בכניסה לישיבת הממשלה לסערה הפוליטית סביב הבחירות החוזרות. ״זו תקופה שבה יותר מתמיד אנחנו צריכים אחדות ולא קיטוב״, אמר בנט והוסיף כי צריך יותר חיבורים. דבריו מגיעים לאחר ההתייחסות של בצלאל סמוטריץ, יו"ר האיחוד הלאומי, לחבירה לבנט ושקד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"לפני 52 שנים, הוריי, ג׳ים ז"ל ומירנה, עלו ארצה בעקבות מלחמת ששת הימים ואיחוד ירושלים. בזכות זה זכיתי לחיות בארץ הזו", אמר בנט. שר החינוך הוסיף כי היום במערכת החינוך מציינים את חג ירושלים כחג של אחדות לאומית וחיבורים בין כולם.

"זו תקופה שבה יותר מתמיד אנחנו צריכים אחדות, לא קיטוב, אלא חיבורים. בין דתיים וחילונים, בין ימין ושמאל. כולנו עם אחד", הוסיף לסיום.

בשעות הבוקר התראיין סמוטריץ' לישי שנרב בגלי צה"ל ואמר כי כל מי שישתלב מוזמן אבל בכללים שאיחוד הימין יכתיבו. "יש מפלגה אחת שעומדת ימינה לנתניהו ואנו רוצים כמה שיותר חיבורים, אבל צריך לבחון כל אחד ואחד. מי שישתלב במארג שלנו - ברוך הבא", הוסיף.

כשנשאל על אפשרות לחיבורים נוספים, דוגמת איילת שקד, בנט ופיילגין, ענה סמוטריץ' כי אפשר לשקול זאת, אבל לדבריו "אם זה לא יצליח וכל מי שכבר עשה טעות וגבה מחיר כבד צריך לשבת בבית ולא לרוץ לבד". עוד הוסיף: "מי שישתלב במארג ברוך הבא, אוי ואבוי אם אנשים יאיימו בלרוץ לבד ולזרוק קולות לפח".