פלאש 90, יונתן זינדל (צילום: פלאש 90, יונתן זינדל, חדשות)
"דרש מיליארדים". נתניהו וליברמן | צילום: פלאש 90, יונתן זינדל, חדשות

המאבק בין ישראל ביתנו לליכוד מתלהט - והפעם על רקע הגירעון בתקציב: לאחר שיו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, תקף את הממשלה בפוסט שהעלה לעמוד הפייסבוק שלו בו כינה את הגירעון שנוצר בתקציב המדינה "קטסטרופה", בליכוד לא נותרו חייבים - ועלו למתקפה נגד ליברמן.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

במפלגה אומרים הבוקר: ״ליברמן לא היה מודע לגירעון? הציג דרישות במיליארדים במו״מ הקואליציוני". בליכוד מוסיפים ואומרים שהדרישות של ליברמן וחבריו בישראל ביתנו במסגרת המו"מ הקואליציוני עמדו על 2.5 מיליארד שקלים - 2 מיליארד שקלים לפנסיות ודרישות נוספות כמו תקנים ועוד.

דובר הליכוד, יונתן אוריך, התייחס לסוגיה גם בציוץ בחשבון הטוויטר שלו וכתב: "רק לפני פחות מחודש ליברמן דפק דרישות תקציביות של לפחות 3 מיליארד שקל. פתאום הוא מוטרד מהגירעון? ושולח את פורר לגמגם ברדיו ״וואלה לא ידענו שיש גירעון״? בחייאת איווט, כשרצית עשרות תקנים לשגרירים לא ידעת שזה עולה כסף? איווט רק רוצה להפיל את נתניהו, ואם זה עולה בממשלת שמאל - הוא משלם".

תוקף. שר הכלכלה כהן (צילום: רובי קסטרו, חדשות)
תוקף. שר הכלכלה כהן | צילום: רובי קסטרו, חדשות

גם שר הכלכלה אלי כהן הגיב לדברים ותקף: "ליברמן לא באמת מעוניין בממשלת ימין ליברלית כפי שהוא וחברי מפלגתו מפמפמים. הוא מעוניין בממשלת מרכז שמאל ליברמנית שבה הוא שולט. זה לא יקרה!".

ליברמן: "להקים ממשלת חירום לאומית"

הודעת הליכוד פורסמה בתגובה לפוסט שכתב ליברמן אמש בעמוד הפייסבוק שלו, בו התייחס למצב הכלכלי - ואמר שיפעל להקים ממשלת אחדות לאחר הבחירות: "בנסיבות שנוצרו - הקטסטרופה שהציבור עדיין לא כל כך מודע לה בתקציב המדינה, והאתגרים הביטחוניים הצפויים - תפקידנו לכפות על 'הליכוד' ועל 'כחול לבן' להקים ממשלת חירום לאומית ליברלית".

הבוקר, בתגובה להודעת הליכוד נגדו, פרסם ליברמן פוסט נוסף בעמוד הפייסבוק שלו - בה שב על עמדתו להקים 'ממשלת חירום לאומית' - שלא תכלול את ליצמן, סמוטריץ' ודרעי וגם לא את חברי העבודה, מרצ וכמובן הרשימה המשותפת:

"ישראל ביתנו קבעה סדר יום פוליטי חדש. ומה נשתנה הלילה הזה? התברר שמדינת ישראל נמצאת בתוך משבר תקציבי עמוק עם גרעון של מעל 50 מיליארד שקל, ואתגרים ביטחוניים שזה לא המקום לפרט עליהם. ברור לי, מעבר לכל ספק, של"ליכוד" ו"כחול לבן", לא יהיו ביחד 60 מנדטים בבחירות הקרובות וכל אחת בנפרד תעדיף להקים ממשלה צרה עם החרדים, קרי ממשלת הלכה", מבהיר ליברמן.

היוזמה שתביא לביטול הבחירות? (צילום: החדשות, גילי יערי פלאש 90)
"נתניהו נכשל, גנץ לא יוכל לבד" | צילום: החדשות, גילי יערי פלאש 90

"ציינתי לא מכבר שראינו בשבוע האחרון מרוץ מביש בין בנימין נתניהו לבני גנץ מי מתחנף יותר טוב לחרדים. נתניהו כבר נכשל בהקמת ממשלה זה עתה. יתרה מכך, עד עכשיו הוא לא מצליח לגשר על הפערים בין בצלאל סמוטריץ' ורפי פרץ לגבי חלוקת תיקים בממשלת מעבר. גם לבני גנץ, לבד, אין שום סיכוי להקים ממשלה, למרות המאמץ לרצות את ש"ס ויהדות התורה", המשיך יו"ר ישראל ביתנו.

"נתניהו מנסה באופן מלאכותי למקד את הויכוח סביב השאלה מי יהיה ראש הממשלה, ו"ישראל ביתנו" סבורה שחשוב יותר להבין איזו ממשלה תקום? בנסיבות שנוצרו יש להקים ממשלת חרום לאומית, ואני מדגיש חרום לאומית - ללא ליצמן, דרעי, סמוטריץ ובן גביר, מרצ, העבודה והרשימה המשותפת", הוסיף.

"מלבד זאת, כדאי להזכיר שנתניהו, שכביכול משתייך לגוש הימין, מתכוון להעביר היום בערב עוד עשרות מיליוני דולרים דמי פרוטקשן לארגון הטרור חמאס. הכוח היחיד שיוכל לגרום ל"לליכוד ו"כחול לבן" להסכים לנוסחה שרוב אזרחי מדינת ישראל מייחלים לה - ממשלה לאומית וליברלית! לא ממשלת הלכה! - היא רק ישראל ביתנו".