אהוד ברק (צילום: Flash90, חדשות)
בדרך חזרה לפוליטיקה? אהוד ברק | צילום: Flash90, חדשות

95 יום לבחירות: ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק לא מסתיר את כוונותיו או את תשוקתו לחזור לפוליטיקה. לאורך זמן רב הוא שימש כאופוזיציונר החריף ביותר לראש הממשלה בנימין נתניהו, ולאור השקט מצד כחול לבן, אי אפשר לומר שמישהו באמת מנסה להתחרות בו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אז מה מתכנן כעת ברק? הוא ואנשיו, ובהם ויצמן שירי ושלום שמחון, עובדים. החבורה שלו שוב מגויסת כדי להקים גוף פוליטי, בדומה למפלגת עצמאות שאותה הקים עם יציאתו ממפלגת העבודה.

ברק מעוניין לצרף לגוף הזה שמות בולטים בפוליטיקה בעבר ואולי בעתיד, כמו ציפי לבני, דן מרידור, אלוף (במיל') יאיר גולן ואפילו מדברים שם על הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט. לאחר שיקים אותו, ברק מתכוון לעמוד בראש הגוף.

ברק מקווה שמי שייבחר במפלגת העבודה ייקח אותו אל תוך גוש השמאל-מרכז, ואז הוא יקים את המפלגה ויעמוד בראשה. כעת הוא פועל מול גורמים בעבודה: מצד אחד הוא מנהל מגעים עם ח"כ איציק שמולי ומצד שני במגעים גם עם ח"כ עמיר פרץ, כדי לצאת בטוח מכל הכיוונים.

ברק עצמו צייץ בחשבון הטוויטר שלו בתגובה: "הערב בטלוויזיה ניכרה התעניינות בתכניותיי בתחום הפוליטי. ככל שיהיה לי מה לומר, תראו ותשמעו זאת ממני ישירות. כל השאר בשלב זה - רכילות. שבת שלום".