צפו: הריאיון המלא של בנט (צילום: פלאש 90, חדשות)
בנט ושקד. מפוטרים. | צילום: פלאש 90, חדשות

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע לשרים נפתלי בנט ואיילת שקד כי הם מפוטרים מתפקידיהם בממשלה ובקבינט. לדבריו, השניים לא יכולים להמשיך בתפקיד רגיש בקבינט לעוד חצי שנה אחרי שלא נבחרו על ידי הציבור.‎ טרם ידוע מי יחזיק בתיקי המשפטים והחינוך עד להרכבת הממשלה הבאה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"אנו מודים מעומק הלב לציבור הישראלי על הזכות הנדירה שנפלה בחלקנו לשרת אותו בתפקידינו כשרי החינוך והמשפטים. כל שעשינו היה למען טובת מדינת ישראל ואזרחיה", מסרו בנט ושקד בהודעה משותפת. "נעביר בצורה סדורה את המשרדים בראשם עמדנו לידי השרים שיחליפו אותנו על מנת לקיים תיפקוד רציף וטוב של משרדי החינוך והמשפטים ועל מנת ששנת הלימודים הבאה תיפתח כסידרה".

פרקליט נתניהו: נגיע לשימוע (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
נתניהו. פיטר בהפתעה | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

בתגובה להודעת הפיטורים, השר יריב לוין הבהיר: לא מעוניין במינוי זמני למשרד המשפטים. מספר 2 במפלגת כחול לבן, ח"כ יאיר לפיד, צייץ: "נתניהו פיטר את בנט ושקד כי: 1. הוא פחד שיעשו עבודה רעה? 2. הוא פחד שיעשו עבודה טובה? 3. כבר לא אכפת לו מכלום. 4.כל התשובות נכונות".

מוקדם יותר היום אמר בנט בפתח ישיבת הממשלה כי "זו תקופה שבה יותר מתמיד אנחנו צריכים אחדות וחיבורים, לא קיטוב. בין דתיים וחילונים, בין ימין ושמאל. כולנו עם אחד", אמר.

דברי בנט הגיעו לאחר שהבוקר התראיין בצלאל סמוטריץ', יו"ר הבית היהודי, לישי שנרב בגלי צה"ל ואמר כי כל מי שישתלב מוזמן - אבל בכללים שאיחוד הימין יכתיבו. "יש מפלגה אחת שעומדת ימינה לנתניהו ואנו רוצים כמה שיותר חיבורים, אבל צריך לבחון כל אחד ואחד. מי שישתלב במארג שלנו - ברוך הבא", הוסיף.

תוקף בחזרה, השר סמוטריץ' (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
סמוטריץ'. האיחוד שישיב אותם לממשלה? | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

כשנשאל על אפשרות לחיבורים נוספים, דוגמת איילת שקד, בנט ופייגלין, ענה סמוטריץ' כי אפשר לשקול זאת, אבל לדבריו "אם זה לא יצליח וכל מי שכבר עשה טעות וגבה מחיר כבד צריך לשבת בבית ולא לרוץ לבד". עוד הוסיף: "מי שישתלב במארג ברוך הבא, אוי ואבוי אם אנשים יאיימו בלרוץ לבד ולזרוק קולות לפח".

בשבועות האחרונים שוחח בנט עם גורמים נוספים במחנה הימין, בניסיון להוביל לאיחוד בין מספר מפלגות בגוש: ימין חדש, בית יהודי, איחוד לאומי, עוצמה יהודית וזהות. בשבוע שעבר כבר נפגש עם פייגלין, והשבוע צפוי להיפגש עם פרץ וסמוטריץ'.