פייגלין במסר תקיף לבנט. ארכיון (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
קיבל הזדמנות שנייה. פייגלין, ארכיון | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

משה פייגלין, יו"ר מפלגת זהות שלא הצליחה לעבור בבחירות האחרונות את אחוז החסימה, יצא הערב (רביעי) נגד חיבור עם איחוד מפלגות הימין בטענה כי "חיבור כזה יבריח את המצביעים שלנו" - ועל השרים לשעבר בנט ושקד אמר כי הם "ימין לייט", ולדבריו פתוחים באמת לציבור החילוני.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו, יצא יו"ר זהות נגד חיבור כזה בימין עם המפלגות הדתיות - אך למרות זאת כאמור זיהה מכנה משותף רחב למדי עם השרים לשעבר נפתלי בנט ואיילת שקד. "חיבור בין זהות לבין החרד"ליות מאיין את בשורתה של זהות ויבריח בצדק את מצביעיה", כתב על איחוד מפלגות הימין.

לאחר שתקף את הציונות הדתית בטענה כי "ריבונות לאומית - נותרו סותרות זו את זו, ולכן ציונות דתית היא אוקסימורון", הסביר את היתרונות של מפלגת הימין החדש - שלה היו חסרים רק 1400 כדי לעבור את אחוז החסימה בבחירות האחרונות: "אולם יתרונה של הפוליטיקה ה'לייטית' ('הימין החדש') הוא פתיחותה האמתית לציבור החילוני. היא אינה מתייחסת אליו בפטרנליזם גאולי תוך התנערות מאחריות לחיי היום יום. שלא כחרד"לים, הימין החדש השיל מעליו את המגזריות, הוא פונה אל כלל האומה ואם אינך איש שמאל מובהק הוא אינו יוצר אצלך אנטגוניזם".

בנט ושקד (צילום: פלאש 90, חדשות)
מקבלים איתות מפייגלין. בנט ושקד | צילום: פלאש 90, חדשות

"יש לה לציונות הדתית זכויות רבות, קשה לדמיין את מדינת ישראל בלעדיה, אולם ברור שגם התצורה החרד"לית של הציונות הדתית, וגם התצורה הלייטית שלה, נכשלו בהבנת האתגר ולכן מחטיאות את הפתרון", תיאר פייגלין והוסיף: "חיבור בין זהות לבין החרד"ליות מאיין את בשורתה של זהות ויבריח בצדק את מצביעיה. החרד"ליות מטבעה רוצה הרבה מדינה שתאכוף את חלומה. היא אינה מסוגלת לקבל שחלק מן התמונה העתידית – חלק מן התורה – נמצאת בכיסם של החילוניים דווקא. יש לי הערכה רבה לחרד"לים ולרבניהם, אך חיבור בין זהות לבינם הוא חיבור של דבר והיפוכו שנזקו רב יהיה מתועלתו".

לסיכום כתב: "עם חיבורים פוליטיים או בלעדיהם, זהות רצה בכל הכח וההתלהבות וכבר הוכח כי ציבור גדול מייחל לבשורתה. חיבור החזון והתוכן של זהות עם ציבור ימני צעיר ומגוון שמאס בפוליטיקת המשפחה של הליכוד עשויה לייצר ברבות הזמן מפלגת שלטון חדשה לימין, מפלגה חירותית המבטלת את החלוקות הישנות ומייצרת ישראליות חדשה - ישראליות שמאחדת את מושגי הדתי והחילוני, הישראלי והיהודי".