"אפשר להיפגש לקפה", לפיד וליברמן (צילום: Miriam Alster/FLASH90, חדשות)
מחלוקת חדשה עם הליכוד. ליברמן ולפיד | צילום: Miriam Alster/FLASH90, חדשות

בליכוד טוענים שליברמן ולפיד נפגשו ותיאמו את המהלכים הפוליטיים, ליברמן מאיים בתביעה: יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, מאיים הבוקר (ראשון) בתביעה נגד כל מי שיגיד שהוא נפגש עם ח"כ יאיר לפיד, מספר 2 ב'כחול לבן' בווינה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

בגלי צה"ל פורסם הבוקר כי גורם בכיר מאוד בליכוד מאשים שליברמן ולפיד נפגשו בווינה אחרי הבחירות באפריל, ושם תיאמו את המהלך האחרון - סירובו של ליברמן להיכנס לממשלה בראשות נתניהו, מה שהוביל, בין היתר, למציאות הפוליטית הנוכחית.

״הכל התחיל בפגישה ההיא של ליברמן ולפיד מיד לאחר הבחירות בווינה", אמר הגורם בליכוד על פי הפרסום בתחנה, "ליברמן מתואם עם לפיד במאה אחוז. לכן הקמפיין של הליכוד יהיה חד משמעי: מי שרוצה ממשלת ימין - אי אפשר לסמוך על איווט".

בתגובה לדברים, מיהרה מפלגת ישראל ביתנו לפרסם הודעה חריפה לפיה "אם מישהו יגיד בשמו שהייתה פגישה בין אביגדור ליברמן ליאיר לפיד בווינה, הוא ייתבע דיבה".

"ליברמן לא היה מודע לגירעון? הציג דרישות במיליארדים"

וזו לא הסוגיה היחידה היום שהובילה למחלוקת קשה בין הליכוד לישראל ביתנו. לאחר שיו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, תקף את הממשלה בפוסט שהעלה אמש לעמוד הפייסבוק שלו בו כינה את הגירעון שנוצר בתקציב המדינה "קטסטרופה", בליכוד לא נותרו חייבים - ועלו למתקפה נגד ליברמן.

במפלגה אמרו הבוקר: "ליברמן לא היה מודע לגירעון? הציג דרישות במיליארדים במו"מ הקואליציוני". בליכוד מוסיפים ואומרים שהדרישות של ליברמן וחבריו בישראל ביתנו במסגרת המו"מ הקואליציוני עמדו על 2.5 מיליארד שקלים - 2 מיליארד שקלים לפנסיות ודרישות נוספות כמו תקנים ועוד.

פלאש 90, יונתן זינדל (צילום: פלאש 90, יונתן זינדל, חדשות)
"ליברמן הציג דרישות במיליארדים" | צילום: פלאש 90, יונתן זינדל, חדשות

דובר הליכוד, יונתן אוריך, התייחס לסוגיה גם בציוץ בחשבון הטוויטר שלו וכתב: "רק לפני פחות מחודש ליברמן דפק דרישות תקציביות של לפחות 3 מיליארד שקל. פתאום הוא מוטרד מהגירעון? ושולח את פורר לגמגם ברדיו "וואלה לא ידענו שיש גירעון"? בחייאת איווט, כשרצית עשרות תקנים לשגרירים לא ידעת שזה עולה כסף? איווט רק רוצה להפיל את נתניהו, ואם זה עולה בממשלת שמאל - הוא משלם".