לפיד נגד סמורטיץ' (צילום: פלאש 90, חדשות)
לפיד נגד סמורטיץ' | צילום: פלאש 90, חדשות

מחממים מנועים לקראת הבחירות: יום הבוחר יגיע רק בעוד יותר מ-3 חודשים, אבל נראה שהפוליטיקאים כבר פתחו את קמפיין הבחירות שלהם. בצל פיטוריה של שרת המשפטים שקד, ח"כ בצלאל סמוטריץ' הצהיר אמש (ראשון) כי הוא דורש להחליף את שקד - בהודעה שגררה ביקורת חריפה מצד מספר 2 במפלגת כחול לבן, ח"כ יאיר לפיד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

סמוטריץ', ראש מפלגת האיחוד הלאומי-תקומה ומספר 2 ברשימת איחוד מפלגות הימין ביקר בישיבת מרכז הרב בירושלים לרגל יום ירושלים ושם אמר: "אנחנו רוצים את תיק המשפטים כי אנחנו רוצים להשיב את משפט התורה למכונו".

דבריו של סמוטריץ' עוררו את חמתו של לפיד, שצייץ מחדש את הדיווח של כתבנו עמית סגל על הדברים עם "קריצה" לנאום שנשא בהפגנת האופוזיציה נגד הכוונה לחוקק חוק שיעניק חסינות לנתניהו ויגביל את בתי המשפט - ותוך שהוא מהדהד את המסרים של יו"ר ישראל ביתנו: "לא לא לא ניתן. לא תהיה כאן מדינת הלכה".

מוקדם יותר אתמול וזמן קצר לאחר הודעת הפיטורים של שקד ובנט, בצלאל סמוטריץ' הודיע שהוא דורש את תיקי החינוך והמשפטים שהתפנו עבורו ועבור יו"ר איחוד מפלגות הימין, ח"כ רפי פרץ. "בהיעדר בעיה משפטית ראש הממשלה צריך למנות עכשיו את הרב רפי ואותי לשרי המשפטים והחינוך ולהשאיר את התיקים האלה בציונות הדתית. ולא - אלקין, שהוא חבר טוב, לא מייצג הציונות הדתית", צייץ ח"כ סמוטריץ'. "לציונות הדתית יש מפלגה אחת והיא צריכה להיות סביב שולחן הממשלה והקבינט".