יפרסם התנצלות ביומיים הקרובים. גבאי
לא יישאר ח"כ מהשורה, אבי גבאי | צילום: החדשות

הקרב על ראשות העבודה: אחרי הוויכוח הפומבי בין שלי יחימוביץ לאבי גבאי סביב המגעים על כניסת מפלגת העבודה לממשלת נתניהו, אמרו היום (ראשון) מקורבים ליושב ראש המפלגה כי במידה והוא לא יתמודד שוב לתפקיד, הוא מעריך כי יעזוב ולא יישאר כחבר כנסת מהשורה לקראת בחירות 2019.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

מקורביו העבירו ביקורת על חברי הרשימה ואמרו כי הם לא נתנו לגבאי להוביל את הסיעה אלא תיפקדו בפועל כארבעה יושבי ראש נוספים. אותם מקורבים הזכירו את עברו העסקי של גבאי ואמרו שמי שהיה מנכ"ל לא יחזור אחורה ויתמנה לסמנכ"ל.

לאחר שנחשפה בחדשות Online ההצעה שקיבל מנתניהו ופרטי הפגישה הלילית שכמעט צירפה את מפלגת העבודה לממשלה, ח"כ אבי גבאי תקף הבוקר בחריפות את חבריו למפלגה: לדבריו, ח"כ יחימוביץ' שיקרה כשהצהירה שהתנגדה מיד להצטרפות לממשלה, וכך גם יתר חברי המפלגה. ח"כ איציק שמולי דווקא טען הבוקר בשיחה עם החדשות Online כי דחה מיד את ההצעה ולא ביקש תפקיד לעצמו.

מפלגה מסוכסכת
מפלגה מסוכסכת | צילום: תומר נויברג, פלאש 90, חדשות

"אף אחד מחברי המפלגה שאיתם שוחחתי לא אמר מיד שכניסה לממשלה לא תקום ולא תהיה", הצהיר גבאי בריאיון לרזי ברקאי בתוכנית "מה בוער" בגלי צה"ל. עוד התייחס לציוץ של ח"כ יחימוביץ' נגד הצטרפות לממשלה: "כשהציוץ הזה נכתב כל הפוליגרפים בישראל צפצפו, אפילו אלה שלא מחוברים לחשמל".

יחימוביץ' הגיבה למתקפה וכתבה בעמוד הטוויטר שלה: "אבי די. מפצירה בך לשמור על כבודך ועל כבוד המפלגה המרוסקת, ולהפסיק, כאקורד סיום, לגדף ולנסות להכתים את שמנו כדי לחלוק באשמת אקורד הסיום האסוני. קבלת ממני ומרוב חברי תמיכה וגיבוי מתמשכים וחסרי תקדים גם בעת שגיאות נוראות. נהג בנו, במפלגה, ולמען השם בעצמך - כבוד ואיפוק דומים".

גבאי סיפר בריאיון על הסרטון של נתניהו שצילם בפגישה: "רצינו לוודא שדבריו רציניים". עוד הבהיר גבאי שבסרטון "אכן קיימת ההבטחה" שלא לשבת עם אביגדור ליברמן, כפי שנחשף באולפן שישי.