ארבעה ימים לראשות מפלגת העבודה: ח"כ סתיו שפיר התארחה היום (שבת) באירוע "שבתרבות" בחדרה, ותקפה בחריפות את יריבה למרוץ שמולי: "איציק מוכן למכור את המפלגה כדי לקבל מקום רביעי במפלגה אחרת".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"בזמן ששמולי מתחנן למקום במפלגה אחרת ומוכן למכור את העבודה - אני נלחמת על הבית שלנו", הסבירה שפיר למנחה אטילה שומפלבי. "איציק מוכן למכור את המפלגה כדי לקבל מקום רביעי במפלגה אחרת. אם הוא מוותר על 'העבודה' עדיף שיעשה את זה לפני הפריימריז ויתן לי להביא למפלגת העבודה חיים חדשים ודופק".

סתיו שפיר (צילום: שבתרבות חדרה, חדשות)
"אנהיג את המפלגה למקום טוב יותר" | צילום: שבתרבות חדרה, חדשות

"מפלגת העבודה עומדת בפני הכרעה", טענה שפיר. "פוליטיקה ישנה של עסקנות ושקרים או פוליטיקה חדשה ונקייה שתביא לעבודה עשרות אלפי צעירים ותקווה. עמדתי בקרבות קשים בתוך המפלגה ונשארתי תמיד, גם כשהמנגנונים הישנים ניסו לפגוע בי ובדרך שלנו - אני לא הולכת לוותר עכשיו, בדיוק להפך".

"לא אהיה במקום שלא מוכן להסתער ולהיאבק על המדינה"

"לצערי, אם מפלגת העבודה תבחר שוב בפוליטיקה הישנה - אני לא חושבת שמפלגת העבודה תהיה", טענה הח"כית. "אם מפלגת העבודה תישאר בעבר, באפרוריות ובעייפות, במוסדות הישנים שהיא נשענת על כוח המאוד מאוד מוגבל שלהם, אם היא תישאר שם מאחורה - (היא) כנראה לא תהיה".

"בחירה בהלוויה ממלכתית למפלגת העבודה. אם רוצים לבחור בתקווה חייבים לתת לי את האפשרות להוביל אותה, ולתת תקווה אמיתית של חדשנות ולוחמנות חדשה", הסבירה. "נשארתי במפלגת העבודה במשך שש וחצי שנים. ספגתי והגנתי על המפלגה גם במקומות שהיו לי קשים - אבל אני לא אהיה במקום שלא מוכן לקום ולהסתער ולהיאבק על המדינה שלנו".

שמולי ושפיר עם גבאי, ארכיון (צילום: תומר נויברג, פלאש 90, חדשות)
"מפלגת העבודה עומדת בפני הכרעה" | צילום: תומר נויברג, פלאש 90, חדשות

"לכן החלטתי עכשיו להתמודד", הדגישה שפיר. "אם מפלגת העבודה תבחר ללכת להלוויה ממלכתית, להמתת חסד - במקום לבחור בתקווה, בלקום ולהסתער עם היריבים הפוליטיים שלנו ולקום ולהחיות את המחנה שלנו ולבנות את המחנה הדמוקרטי - אז היא תבחר, זאת בחירה של המפלגה, ואני מבקשת עכשיו להציל אותה".

"לא באתי לפוליטיקה בשביל להתעסק כל היום בספינים בתוך המפלגה שלי", הוסיפה. "לא מעניינת אותי הרכילות המפלגתית. אני אהיה במקום שבו אני יכולה להוביל ולשנות את ה-DNA של המפלגה הזאת. אני עכשיו נמצאת בקרב על שינוי ה-DNA של המפלגה".

"אשמח שתהיה חלק - אך כשותף אמיתי. בלי הפוליטיקה הישנה"

בתגובה לדברים כתב איציק שמולי בעמוד הטוויטר שלו: "סתיו אנחנו יכולים יחד להציל את המפלגה. בעבר היו מועמדים שהפסידו ועזבו. זו לא הדרך. מפלגת העבודה יותר גדולה ממועמד כזה או אחר. תצטרפי אליי ונבנה את המפלגה".

בתגובה לציוץ של שמולי, שפיר השיבה: "זה נחמד שאתה ממלכתי בטוויטר אבל מאחורי הקלעים מעביר מסרים מאיימים כמו אלה שהשמעת ליוסי ורטר ('אם סתיו לא תפרוש בטוב, זה ייעשה ברע'). אל תדאג אני לא הולכת לשום מקום", טענה שפיר. "ביום שלישי אנהיג את המפלגה שלנו למקום טוב יותר, ואשמח שתהיה חלק - אך כשותף אמיתי. בלי הפוליטיקה הישנה".

"כל נושא אישי יונח בצד לצורך הצלת מדינת ישראל"

גם שר הביטחון לשעבר, עמיר פרץ, דיבר היום במהלך כנס פעילים והודיע שהחליט למנות את עומר בר-לב לראש צוות המו"מ ליצירת איחוד בגוש השמאל. פרץ ביקש מבר-לב להתחיל את המגעים עם אהוד ברק, אורלי לוי-אבקסיס, ציפי לבני, הרמטכ"ל לשעבר איזנקוט ועוד - כבר ביום רביעי, מיד עם סיום הבחירות המוקדמות.

"עלינו להבין את גודל השעה ולעשות את כל החיבורים הנכונים לצורך סיום שלטון נתניהו והימין", אמר פרץ. "כל נושא אישי יונח בצד לצורך הצלת מדינת ישראל".