בלעדי: איילת שקד הייתה השרה הפופולרית, המשפיעה והחזקה ביותר בממשלה האחרונה - אך נותרה מחוץ לכנסת ופוטרה ממשרד המשפטים. הערב (חמישי) במהדורה המרכזית שודר קטע מתוך ריאיון בלעדי וראשון מאז הבחירות שהעניקה לחדשות, בו התייחסה לפיטורים ממשרד המשפטים, עתידה הפוליטי וגם - היחסים העכורים עם משפחת נתניהו. הריאיון המלא ישודר ב"חדשות סוף השבוע" ביום שבת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

שקד התייחסה לניסיון להשתלב ברשימת הליכוד לקראת הבחירות הבאות, וסירבה להפנות אצבע מאשימה כלפי רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו, שלפי הדיווחים מנעה את שריונה ברשימה. "לא היו פריימריז ולא היו בחירות לליכוד", אמרה. "מבחינת הקונסטלציה הפוליטית שבה ארוץ - נחכה עוד שבוע-שבועיים". שקד על מעורבות שרה נתניהו: "אני לא יודעת אם זה נכון".

שקד הוסיפה והתייחסה לעתידה הפוליטי: "יש ראש ממשלה אחד ויו"ר אחד לתנועת הליכוד וקוראים לו בנימין נתניהו. צריך לדבר לקראת סגירת הרשימות ולראות כיצד המפה הפוליטית מסתדרת. אנחנו מדברים עם כל הגורמים הרלוונטיים".

באשר לאפשרות שבכנסת הבאה תוענק לנתניהו חסינות מלאה מהעמדה לדין, אמר שקד: "אני לא חושבת שצריך לשנות את החוק, אין שום כוונה לשנות את החוק. החוק נשאר כפי שהוא. אם יגיע נושא החסינות לוועדה בכנסת אנחנו נשקול ונחליט אז מה לעשות".

מהליכוד נמסר בתגובה לשידור הציטוטים מהריאיון: "בכירים רבים בליכוד מתנגדים בתוקף לשיריונה של איילת שקד בליכוד".

בנט: "התנועה לא מחכה לאף אחד"

שותפה של שקד לדרך הפוליטית, נפתלי בנט, הגיע אתמול לכנס פעילים של הימין החדש בתל מונד והתייחס לעתיד הפוליטי של המפלגה לקראת הבחירות הקרובות. בנט הבטיח חיבורים פוליטיים, אך הבהיר כי הדברים יקחו זמן.

"אנחנו נעשה חיבורים, החיבורים יהיו במבנה של גוש טכני. אני לא רואה סיבה להתחתן, יש לנו דרך שהיא שונה", אמר בנט בתיעוד מצלמה נסתרת מתוך הכנס. "אנחנו מאוד-מאוד שונים מהבית היהודי, מאוד-מאוד שונים מהאיחוד הלאומי, מאוד-מאוד שונים מפייגלין, מאוד שונים מהליכוד". בנט הוסיף: "אני לא יודע עם מי נחבור, הכל יכול להיות. החיבורים הגדולים יקרו, איך שלא יהיה, ב-22:00 בלילה ב-30 ליולי. בואו נקצר את הסבל".

הפעילים ששאלו על השותפה הפוליטית שקד קיבלו תשובה ברורה - בנט כבר לא מחכה לשקד. "אנחנו מתקדמים איתה או בלעדיה. אני מת על איילת, אנחנו חברים הכי טובים כבר המון-המון שנים. אנחנו מתקדמים קדימה", הבהיר. "הדלת פתוחה, אנחנו יותר מנשמח שאיילת תהיה אבל התנועה לא מחכה לאף אחד. אנחנו רצים קדימה. נקודה".

דליה קאלינין השתתפה בהכנת הידיעה.